Özdem Sanberk Abdullah Gül'den Özür Diledi

Özdem Sanberk Abdullah Gül'den Özür Diledi

Dışıişleri Bakanlığı'nın eski Müsteşarlarından Özdem Sanberk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den özür diledi. Sanberk, Beyanının doğru bilgilere dayanmadığını söyledi.

Dışişleri Bakanlığı'nın eski Müsteşarı Özdem Sanberk, Abdullah Gül'den özür dileyerek, ifadelerinin doğru bilgelere dayanmadığını itirafında bulundu.

Özdem Sanberk, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında söyledikleri için özür dileyerek, "Beyanım doğru bilgilere dayanmayan ifadelerdir" açıklamasında bulundu. Sanberk, dile getirdiği "Fethullah Gülen cemaati üyelerinin liyakat göz ardı edilerek Dışişleri'ne Abdullah Gül'ün bakanlığı döneminde girdiği" iddiası için özür diledi. Sanberk, Gül'ün iddiayı reddetmesinin ardından yaptığı açıklamada "Beyanım doğru bilgilere dayanmayan ifadelerdir" dedi. Sanberk'in konuya ilişkin olarak açıklama metni şöyle:

'BEYANIM DOĞRU İFADELERE DAYANMIYOR'

2 Mayıs 2016 tarihinde T24'te, yayınlanan söyleşimde, Gülen cemaati üyelerinin Dışişleri Bakanlığı'na Abdullah Gül döneminde girdiği yolunda yer alan beyanım doğru bilgilere dayanmayan ifadelerdir.

'GÜL'DEN ÖZÜR DİLİYORUM'

Bu dikkatsiz, özensiz ve yanlış ifadelerim dolayısıyla 11. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül'ün kalbini kırmış olabileceğim düşüncesiyle derin üzüntü duyduğumu beyan eder, kendisinden özür dilerim.

GÜL: MÜSTEŞARLIK YAPMIŞ OLMASI ÜZÜNTÜ VERİCİ

Konuyla ilgili açıklama yapan Gül Sanberk'e tepki göstererek, "Devlet ve siyaset hayatında izlediğim en önemli ilkeler, her zaman liyakat ve devlete sadakat olmuştur" dedikten sonra şu ifadeleri kullandı: "Bir internet sitesine verdiği mülakatta hakkımda asılsız iddialarda bulunan kişinin uzun yıllar hizmet ettiğim Dışişleri Bakanlığı'nda Müsteşarlık yapmış olması ayrıca üzüntü vericidir. Bilgi sahibi olmadan iddia sahibi olan bu kişinin, çelişkili ifadeleri ile şahit olmadığı bir döneme ait, iftiraya varan açıklamalarını yersiz ve maksatlı buluyorum."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.