1. YAZARLAR

  2. Eylül Ayça Karakuş

  3. SABIKALI KÖTÜDEN DAHA KÖTÜSÜNÜZ
Eylül Ayça Karakuş

Eylül Ayça Karakuş

Köşe yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

SABIKALI KÖTÜDEN DAHA KÖTÜSÜNÜZ

A+A-

Geçimsiz olduğum için değil de herkesle geçinmek için karekterimden prim vermediğimdendir insanlara soğuk gelmem...

Düşünsenize milyarlarca insanlardan sadece birisiniz ve o bir kişi herkesi mutlu edecek, egolarını tatmin edecek... Boş laf! 

Zaman geçtikçe  insan yaşından, yaşadıklarından tecrübe kazanmaz mı? Kazanmayanlar var maalesef.  Bencillikte sınır tanımayan, hep kendini düşünen ve en kötüsü kendi yalanını doğuran insan topluluğuyla dolu etrafımız.Anlamakta zorluk çekiyorum bu tip vakaları. Vaka diyorum, çünkü gerçekten ruh hastası bunlar, başlı başına olaylar.

Bir yolu olmalı iyileştirilmeli bu vakalar. Topluma kazandırılmalı yani...  Doğrusunu isterseniz sevmiyorum , sevemiyorum bu tipleri. Çünkü biliyorum ki elinde olmayanı yaşamıyorlar. Bilakis kötülüğü, art niyetli düşünceleri kasıtlı her birinin. Kötü olmak iyi olmaktan daha kolay geliyor onlara. Ve kötülüğü içinde barındırıp zehirlerini saçıyorlar ayaklarını bastıkları her yere. Şimdi belki bir kaçınızın aklından geçiyordur; kötülük derken...?

Kötü olmak sadece birilerine somut olarak zarar vermek değildir. Başkasının parasını çalmak, insanları gasp etmek, şiddet uygulamak, birinin arkasından kuyusunu kazmak vs... evet bu saydıklarım hepimizin bildiği kötülükler. Sana bir iki kötülükten daha örnek vereceğim dostum; mesela karşı taraf için sürekli art niyet beslemek, onun başarısını istememek, gittiği geldiği yediği içtiği ne varsa hepsini mercih altına alıp ona buna dedikodu yapmakta kötülüktür. Hem de kötülüğün daniskasıdır. Sabıkalı kötüden daha kötüdür. İyiyi oynayan basit bir oyuncu! Görüyorsunuz ki hoşgörülü olup bağrıma basamıyorum. Her ne kadar iyileştirilmeleri taraftarı olsam da iyileştirecek olan ben olamıyorum. Tahammülüm yok , sabrım yok. Aslına bakarsanız sadece benimle olacak bişey de değil bu. Kişi önce hastalığını kabüllenmeli ve tedaviyi kabül etmeli. İyi olmayı, iyileşmeyi istemeli. Ve en değerlisi kendini sevmeli. Aynaya baktığında aynada gördüğü surete gülümseyebilmeli. Umarım denk gelir de içinde kötülük barındıran bir kişi dahi bu yazıyı okur. Kim bilir belki arınmak ister pis düşüncelerinden ve aynaya bir başka bakar. Daha temiz bir dünya için ilk adımı kalbini yıkamasıyla başlar. Dünyanın iyiliğe karnı açken kalplerin arınmasına hepimizin ihtiyacı var.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.