1. YAZARLAR

  2. Adnan Koç

  3. ŞAŞI GÖZLÜ AB ve ABD
Adnan Koç

Adnan Koç

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

ŞAŞI GÖZLÜ AB ve ABD

A+A-

Ülkeler törör olaylarına bakışlarını değiştirmedikçe Dünyaya huzur yok. ABD’nin ülkesinde meydana gelen 11 eylül saldırılarından sonra yaptıkları ortada. Dünyadaki ulus devletleri parçalayıp 5000 küçük devletçik yaratacağı o zamanlar yetkili kurumlarındaki sözcüleri tarafından açıklanmış ve sonrasında ortadoğu ve Afrikadaki olanlar hepimizin malumu.                                                      

AB ise Fransa örneğinde olduğu gibi , Terör saldırılarından hemen sonra OHAL ilan etmiş ve halada devam etmekte.Terörle bağlantılı kişi kurumlara karşı ne kadar sert , katı ve karalı  tutumunu sürdürmekteyken , Söz konusu Türkiye olunca maalesef gözler şaşı oluyor.    

FETÖ , PKK Gibi terör örgütlerine karşı alınan tedbirler sözde insan hakları gibi bahanelerle Türkiye tehdit ve santajlara maruz kalıyor Neymiş efendim AB’ye almazlarmış .Yıllardır savunduğum fikrimi tekrar belirtmek istiyorum. AB bize muhtaç biz AB’ye muhtaç değiliz.Yaşlı Avrupanın  nufusu hızla azalmakta , genç nufusa sahip Türkiye’ye muhtaç ve AB’ye almak için yalvarma noktasına gelecek , yeterki Türkiye bu konuda dik dursun , tutarlı ve kararlı olsun.TÜRKİYE bu konuda AB’ye karşı kararlı tutumunu sürdürdüğünü göstersin yeter.Gerekirse referanduma gidilip Millete sorulur. Demokrasi, Medeniyet ve çağdaş yaşam konusunda Batı örnek alınabilir.Ama staratejik ortaklık , askeri işbirliği konularında yönümüz AVRASYA BİRLİĞİ olmalı ve geç kalınmadan gündeme gelmeli.Büyük devletler günü değil gelecek 40-50 yılı planlamalıdır.                                                                            

Unutulmamalıdır ki Bölgedeki GÜÇLÜ TÜRKİYE Sadece bu coğrafyanın değil Tüm Dünyanın huzurlu olması için gereklidir.                               

Adnan KOÇ 
İZTO MECLİS ÜYESİ

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.