''Sayın Kocaoğlu, Seçim Vaadlerinize Ne Oldu?''

''Sayın Kocaoğlu, Seçim Vaadlerinize Ne Oldu?''

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Aziz Kocaoğlu'nun seçim öncesi İzmirlilere söz verdiği projelerini masaya yatırdı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, Aziz Kocaoğlu'nun seçim öncesi İzmirlilere söz verdiği projelerini masaya yatırdı. Kentin sıkıntılarını ve yaşadığı sorunlara çözüm getirilmediğini vurgulayan Doğan, görevde 12'inci yılını geride bırakan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun seçim bildirgesindeki vaatlerinin kağıt üstünde kaldığını söyledi.

713326

İzmir'in ciddi anlamda bir hizmet krizi yaşadığını aktaran AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 2014 yılında açıkladığı seçim bildirgesine yönelik şu eleştirilerde bulundu: "12 yıldır süregelen CHP ve Kocaoğlu iktidarı bu kenti ideolojilerle kandırarak vatandaşlarımızı mağdur etmiştir. Yerelde kalkınma, sosyal demokrat, katılımcı yönetim sözleriyle koltuğa oturan Kocaoğlu, bu kenti "Ben yaptım oldu"larla, dayatmacı ve "Kendine demokrat" bir yönetim anlayışı ile idare ediyor. Vizyonsuzluğu, beceriksizliği ve başarısızlığı ispatlanan ekibiyle birlikte kenti üç dönemdir kör topal yönetmeye çalışan Kocaoğlu'nun "İzmirlinin İzmir'i" diyerek yola çıktığını ancak "Aziz Kocaoğlu'nun İzmir'i"ni yarattığını ve 2019'da adeta bir enkaz devredeceğini görüyoruz.

ULAŞIM YATIRIMLARI HAVADA KALDI

"Toplu ulaşımda devrim yapıyoruz" dediniz, yaşananlar ortada... Sayenizde İzmirliler 16 yıl sonra kağıt biletle tanıştı. Toplu ulaşımda vaat ettiğiniz yatırımları hayata geçirmeyi bir kenara bırakın, ESHOT'ta henüz vizyon sahibi bir yönetim kadrosu dahi  kuramadınız.  Bornova Merkez, Buca, Narlıdere metro hattı projeleri ne oldu? Yoksa vaz mı geçtiniz? Urla, Karaburun, Mavişehir, Karataş, Adliye ve Göztepe'deki yeni iskele projelerinize ne oldu? Monoray projesi de umarız Kadifekale teleferiği gibi lafta kalmaz. Her seferinde dile getirdiğiniz katılımcı yönetim anlayışı ve demokrasi vurgunuza karşın tramvayı kent halkı, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ile kavga dövüş, "Ben yaptım oldu" diyerek başlattınız. Kör topal ilerleyen Konak ve Karşıyaka Tramvayı vaktinde bitirilip hizmete açılabilecek mi? Umarız bu projenin sonu da metroya benzemez. Kordon, Yenişehir, Bornova-Adliye Tramvayı'na ne oldu? Görüyoruz ki, yine laf çok, icraat yok...

PROJELER BUHAR MI OLDU?

Seçim bildirgenizde İzmir halkına söz verdiğiniz onca yeni cadde, bulvar, yol, altgeçit yatırımlarınıza ne oldu? Acaba bu projeleriniz buhar mı oldu? Bin bir ümitle pilot uygulamaya başlayan ancak birer reklam panosu olmaktan öteye geçemeyen "Tam Adaptif Trafik Sistemi" ne zaman işler hale gelecek? Kültür sanatta İzmir'i başkent yapacağız derken, şarkıcı türkücüye servet ödediniz, "Vur patlasın, çal oynasın" dediniz, hedefler bu yıl da gerçekleşmedi. Mavişehir Opera Binası, Şehir Tiyatroları, İzmir Kütüphanesi, Filarmoni Orkestrası, Sanat Akademisi, belediye orkestrası, Sanat tırları, yeni bisiklet yolları, 12 ayrı kent ormanı, Yarımada Sağlıklı Yaşam Köyü, Agora-Kadifekale-Kemeraltı yenileme projelerinizi unuttunuz mu? İnşaatı bir türlü bitmek bilmeyen Buca Sosyal Yaşam Kampüsü ve Kent Koleji, teleferik gibi 8 yılda mı tamamlanacak? Fuar Bakanlığın kente yönelik yatırımlarına taş koyan, açtığı davlarla iki ayrı şehir stadına engel olan durduran Kocaoğlu kaç tesis yaptı, nereyi hizmete açtı? Kemer Spor Tesisleri, Spor Müzesi, Gaziemir Sağlıklı Yaşam Buca EVKA-1 Spor Kompleksi, Bornova Genç Kampüsü, Özdere Gençlik Kamp Merkezi ne oldu?

21 YENİ OTOPARK AÇACAKTINIZ, YOKSA VAZ MI GEÇTİNİZ?

21 yeni otopark açarak kentteki kapasiteyi iki katına çıkartma sözü verdiniz, ama 12 yıllık görev sürenize baktığımızda sadece 4 yeni otoparkı hizmete açtınız. Otoparktan çok zam yaptığınız, korsan otoparkçılarla yarıştığınız gün gibi ortada... Görev süreniz bitmeden bu projeleri gerçekten hayata geçirebilecek misiniz?

KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ HÜKÜMETE DEVREDİN

Daha kendi çürük binasında on yıldır tadilat yapamayan Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşümü nasıl başaracak? Kocaoğlu göreve geleli 12 yıl oldu, 7 ayrı kentsel dönüşüm alanında çivi dahi çakılmadı. Bayraklı, Uzundere, Ballıkuyu, Gürçeşme, Ege Mahallesi, Örnekköy, Aktepe-Emrez'de ne yapıldı? Bakanlıktan yetkiyi alalı yıllar oldu. 12 yılda başlayamadığınız kentsel dönüşümü kalan 3 yıllık görev sürenizde bitirebilecek misiniz? Gelin, başaramayacağınız itiraf edin, kentsel dönüşümü hükümete devredin... İzmir'i bu çürük yapılardan hep birlikte kurtaralım, bu cenazeyi artık kaldıralım. Vatandaşlarımıza hayal satmaktan, İzmirlilerle inatlaşmaktan artık vazgeçin.

ARITMA YAPACAĞIM DEDİNİZ, FOSEPTİĞE MAHKUM ETTİNİZ

Yaz yağmurunda gençlerin sele kapılıp can verdiği İzmir sokaklarında beklenen hizmetler bir türlü hayata geçirilemezken, "Sürdürülebilir kalkınma" vaatleri ise havada uçuşmaya devam ediyor. Çevre yatırımlarında Türkiye şampiyonu olmakla övünen Kocaoğlu'nun bırakın arıtmayı, kanal altyapısı olmayan, foseptik çilesiyle boğuşan hizmet yoksunu köylerden haberi var mı? Kavaklıdere'deki, Foça'daki, Kınık, Kiraz, Beydağ, Dikili ve Tire'deki arıtma tesisleri ne oldu? Karaburun'a, Mordoğan'a arıtma yapacak mısınız? Bu ilçelerde nedense bir çivi bile çivi çakıldığını göremiyoruz. İki yılda suya yüzde 25 zam yaptınız ama ne yazık ki hizmet yapmadınız.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.