SELVİTOPU DEĞİL CHP!

SELVİTOPU DEĞİL CHP!

Ali Eyce yazdı...

Karabağlar’ın zaman zaman eksikliklerini yazarken, fazla mı yükleniyorum, kendi yaşadığım ilçenin sorunlarını fazla mı dile getiriyorum, haksızlık mı yapıyorum diye düşündüğüm zamanlar oluyordu.

Ta ki, düne kadar!

Dün ne mi oldu?

Dün Karabağlar Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri, Karabağlar CHP İlçe Başkanının başkanlığında bir meclis gurup toplantısı yapmış.

Toplantıya başkanlığı İlçe Başkanı sıfatıyla, adliyeden hukukçu kimliğiyle tanıdığım ve beni de gayet iyi tanıyan Avukat Mehmet Türkbay yapmış.

Başkan Türkbay’ın, meclis üyeleriyle yaptığı toplantıya Karabağlar Belediye Başkanı CHP’li Muhittin Selvitopu katılmamış.

Mecliste kendisine destek veren, aynı partinin üyesi olan meclis üyelerinin ne düşündüklerini, ne istediklerini, beklentilerinin neler olduğunu pek merak etmemiş!

Karabağlar Belediyesi’nde meclis üyesi olanlar hangi partiden olursa olsun, şurası bir kesin ki, Karabağlar ‘da oturan vatandaşların oylarıyla seçilmiş ve onlar adına Karabağlar ‘da yapılması gerekenleri düşünüp, projelendirilmesine yön verenlerdir.

karabaglar-belediyesi-subat-ayi-meclis-toplantisi-yapildi.jpg

Dolasıyla, meclis üyeleri direk Karabağlar ‘da yaşayan vatandaşın ta kendisidir.

Meclis üyelerine gerekli saygıyı göstermek,  onları dinlemek ve onların görüşlerini almak Karabağlar ‘da yaşayan vatandaşların dilek, temenni ve beklentilerini dinlemektir.

Meclis üyelerine ayda bir veya iki meclis toplantısında görebilirsiniz ama geri kalan aylarda, vatandaşların arasında, onlara oy verenlerin yanında görürsünüz.

Onlar kendilerine oy verenleri sadece seçim öncesi değil, seçildikten sonra da ziyaret ederler ve dinlerler.

Onları zaten işleri bu!

Meclis üyeleri belediyenin bürokratı değildir.

Belediye Başkanının emrinde çalışan, kadrolu,  maaşı olan çalışanları ise hiç değiller.

Tıpkı Belediye Başkanı gibi, seçilmiş, seçimle gelmiş ve seçmenine karşı sorumluğu olan siyasetçilerdir.

Başkan Selvitopu, meclis toplantısına katılmayarak aslında şunu demek istemiş gibi oluyor, ‘Karabağlar ‘da oturan vatandaşı, onların kullandığı oyu ve onların oylarıyla temsilci olarak meclise gelenleri tanımıyorum, dinlemiyorum, dikkate almıyorum’

Tipik bürokrat zihniyeti!

Türkiye hem merkez de, hem de yerelde ne çekiyorsa, böyle düşünen, kendi aklına göre hareket eden, bürokratlardan çekmiştir bugüne kadar ne çektiyse.

Yarım kalan projeler, atıl kalan projeler,  gereksiz yatırımlara bakın hepsinin altında, masa başında oturan, halka endeksli siyaset yapmayı bilmeyen, maaşının ve koltuğunun garantili olması derdiyle meşgul olan hep halktan kopuk bürokratların eseridir.

Ondandır ki demokrasilerde, seçim vardır, seçilmiş vardır, idare eden siyasetçi vardır.

Siyasetçi halkı temsil eder, halka hizmet için kurulan mekanizmaların başındaki insanları da halkın isteklerine göre yönlendirir.

Karabağlar ‘da gelişi güzel, eksik işlerin yoğunluğunu daha önceki yazılarımda da birkaç kere yazmıştım.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun, seçilmiş başkan gibi, seçilmiş meclis üyeleriyle çalışmamasının bedelini öder.

Belki bir daha başkan adayı olmayı, başkan olmayı düşünmüyordur yaşında dolayı ama Selvitopu’nun bir şeyi kesinlikle düşünmesi gerekir.

Karabağlar ‘da iş yapan veya yapmayan Selvitopu değil, CHP!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.