1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. Sosyal Medya Kulanımının Evlilik Üzerindeki Etkileri
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Sosyal Medya Kulanımının Evlilik Üzerindeki Etkileri

A+A-

 

 

Kıymetli Dostlar,

Sosyal medya her şeyden önce, bir iletişim aracı olmuş durumda.

İnsanlar  aile ve arkadaşlarıyla iletişime için sosyal medya hesaplarını kullanmaktadır.

İnsanlar kendi hayatlarında yaşadıkları, günlük yaşamlarımda karşılaştıkları detaylardan aile ve arkadaş çevresini haberdar etmek,aile ve arkadaşlarından haberdar olmak için sosyal medya tercih etmektedir.

Günümüzde çoğu çiftin ortak arkadaşları, sosyal medya hesapları üzerinden onların ilişkisinin nabzını tutabilir,araları iyi veya kötü olduklarını,aralrında problem yaşayıp yaşamadıklarını sosyal medya hesapları üzerinde yaptıkları karşılıklı paylaşımlardan,rahatlıkla anlayabiliyoruz.

Çiflerin sosyal medya kullanım düşkünlüklerinin olması , sohbet eksikliğini meydana getirmektedir.

Sosyal medyanın bu kadar aktif kullanımın olması, "ÇAPKIN" eş adayları için de çok rahat bir ortam haline gelmiştir.

Erkek eş adayları, fake(sahte) isimli hesaplar açarak,kişi ve kişilere ulaşımını sağlayabilmektedir.

Bu durum daha çok evli olan çiftler için daha baskın olduğunu görmekteyiz.

Ülkemizde 32 milyon facebook, yaklaşık 10 milyon da twitter kullanıcısı var.Sosyal medya kısacası hayatımız her anında.Benim görüşüm Sosyal medya hesaplarının ihanetleri artırdığı yönünde.

Yeni insanlarla tanışma olasılığı fazla olması,ilişkide çatlamalar var, eşler birbirinden uzaklaşmaya başlamışsa oluşan boşluğu,partnerler oturduğu yerde yanlız bir ortamda arayış içine girebilir ve bir iki arama ile çok rahat kişilere ulaşabilmesi evliliklerin bitmesinde önemli bir rol almaktadır.

Evlilik aşaması ve evlilikten sonra ,karşılıklı güven duygusunun üst seviyede olması bu tarz olayların yaşanmaması adına önemli bir yeri var,çok güvenme duygusu ile eşlerin sosyal medya hesaplarında başı boş bırakılması,kontrol ve sorgulamanın olmaması hususlarına dikkat etmeliyiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar