1. YAZARLAR

  2. Senem Köse Bektaş

  3. ‘’SU’’ ÇOK DAHA FAZLASINI YAPABİLİR
Senem Köse Bektaş

Senem Köse Bektaş

Yazarın Tüm Yazıları >

‘’SU’’ ÇOK DAHA FAZLASINI YAPABİLİR

A+A-

‘’Su gibi aziz ol’’, ‘’su akar yolunu bulur’’,  Su içene yılan bile dokunmaz’’ ne kadar çok su ile ilgili atasözümüz var değil mi?  Su holistik beslenmede de çok önemli çok değerli...Dünya Sağlık Örgütü nün bu yılki mottosu da‘’Suyun Değeri’’ ydi. Benim için Suyun değeri  ne derseniz? 

Masaru Emoto’ nun çok değerli sözleri aklıma düşer ‘’Suyun dünyaya iletmek istediği bir mesajı vardı: Dünyayı bir arada tutan sevgi ve şükrandır’’

Vücudunuzun% 75'inin su olduğunu günde 2 ila 4 litre sıvı içmeniz gerektiğini, kilo kontrolünde, metabolizmamızın hızlanması için ne kadar önemli olduğunu zaten biliyoruz. Ancak su çok daha fazlasını yapabilir!

Dr. Masaru Emoto, yaptığı deneylerde;  tıpkı düşünceleriniz gibi suda  hem pozitif hem de negatif enerjiler taşıdığını fotorafnlandırmıştır.  Emoto, aynı suyun bulunduğu kabın üzerine  farklı anlamlarda sözcükler yazmak, suyla sesli bir şekilde konuşmak ve suya müzik dinletmek gibi birçok farklı deneyler yapan bilim insanı, sonunda yapılan her farklı müdahaleyle suyun yapısında  da bazı değişiklikler oluştuğunu tespit etmiştir. Dr. Masaru Emoto, 'Suyun Mesajı' kitaplarında suyun, içerdiği moleküllerden çok daha fazlası olduğunu göstermiştir. 

Benim için suyun değeri, enerjiyi içinde taşıyabilmesidir.Sevgi ve şükran enerjisini kendimize, dünyaya verebilmektir. Emoto, suya iyi niyet etmenin moleküler düzeyde enerji üzerinde derin bir etkisi olduğunu doğrulamıştır. Hem vücudumuz hem de suyumuz enerji içerir. Suyu ve bedeni olumlu deneyimlere maruz bırakmak, daha mutlu ve sağlıklı yaşamlara yol açacaktır. Bunun için, vücudunuzun yeterince kaliteli, saf  su içmeye öncelik vererek, nasıl pozitif enerjiler üretebileceğinizin 5 yolundan bahsetmek istiyorum.

pexels-pixabay-279947.jpg

İçeceklerinize olumlu mesajlar yazın

İçtiğiniz şişenin üzerine güzel sözler yazın (veya yapıştırın). "Mutlu ol", "Kendine karşı iyi ol" veya "Bolluk ve bereket yaşamayı seçiyorum" ‘’ İdeal kilomdayım’’.  Sözlerinizi ihtiyaçlarınıza göre de değiştirebilirsiniz.Deneyin derim

Olumlu iç konuşma

Hem vücudumuz  hem de suyumuzun enerji içerdiğinden bahsetmiştim. Bu nedenle vücudunuzla pozitif konuşun. Düşünceleriniz ve sözleriniz, vücudunuzun hem psikolojik hem de fizyolojik olarak nasıl tepki vereceği üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Minnet duyduğunuz şeyleri yazarak güne başlayabilirsiniz.

Doğa ile bağlantı kurun

Birçoğumuz, özellikle şehirlerde, kendimize zaman ayıramaz olduk . Bedeninizle tekrar temasa geçmenin en iyi yolu doğaya çıkmak. Denizin tuzlu suları veya gölün tatlı suları.. Yüzmeyi bilmiyor olsanızda sadece ayaklarınızı ıslatın, doğal suyun vücudunuzdaki toksinleri yıkamasına izin verin, serotonin salınırken, stres giderilir ve pozitif enerjiler yükselir. Bırakın doğa büyüsünü bedeninizde, zihninizde ve ruhunuzda çalıştırsın.

Suyuna biraz sevgi ver

Suyunuza zencefil, limon, tarçın çubukları, nane yaprakları, meyve dilimleri veya salatalık dilimleri ekleyerek biraz sevgi verin. Bu süper suyu, kalktıktan hemen sonra veya akşam yatmadan önce ılık içmek en iyisidir.Ilık su, toksinleri vücudunuzdan atan ve kan dolaşımını iyileştiren doğal bir çare olarak kabul edilir. Ama hepsi bu kadar değil: aynı zamanda kaslarınızı gevşetir ve sindirimi geliştirir.

Ter atın

Spor evet ama şimdide moda saunaların yerine eski geleneğimiz olan Hamamlar. Isı gözenekleri açar ve toksinlerin vücudunuzdan atılmasını sağlar. Ve bu arada, biz de enerjik ve yenilenmiş hissederiz.

Suyun gücü vücudunuzun en iyi şekilde çalışmasına yardımcı olacak ve size maksimum seviyede aydınlanma, mutluluk ve sağlık getirecektir. Şimdi 5 ipucunu uygulamaya koymak size kalmış. 

Sağlıkla ve Işıltınızla kalın..
Senem Köse  Bektaş
İnstagram @holistikmuhendis 
Twitter @senemkose14
 

Önceki ve Sonraki Yazılar