1. YAZARLAR

  2. Ata Benli

  3. Survivor Tarihinin En Sönük Birleşme Partisi
Ata Benli

Ata Benli

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Survivor Tarihinin En Sönük Birleşme Partisi

A+A-

Merhabalar. Bu sezon her anlamda gerileme dönemini çok net hissettiğimiz Survivor’da belki de yarışma tarihinin en sönük, en eğlencesiz ve en yapay birleşme partisini yaşadık. Bugüne kadar verilen ödüllerin eskiye kıyasla çok düşük olması beni birleşme partisine daha çok efor sarfedileceği, daha çok eğlence yaşatılabileceği anlamında hislendirmişti. Maalesef sosyal medyadan da çok net okunduğu gibi parti tam bir fiyasko, tam bir hayal kırıklığı oldu.

unnamed-409.jpg

Sorun Kesinlikle Gelen Konuklar Değil, Konukların Sayısının Azlığı

Yarışmanın tanıtımında Aleyna Tilki ve İbrahim Büyükak isimlerini duyduk. Kendilerini gerçekten çok seviyorum. Ancak duyar duymaz bir bu kadar daha konuk adı sayılacak diye devamını bekledim inanın. Koskoca All-Star sezonuna layık görülen konuk sayısı 2 mi? Gerçekten çok yazık. Aleyna Tilki kendisinden bekleneni fazlasıyla verdi. Sesiyle, şarkılarıyla, eğlenceli yorumlarıyla renk kattı. Acun Ilıcalı İbrahim Büyükak ismini açıklamadan önce o kadar sıfat saydı ki yönetmen, senarist vs. diye inanın bambaşka flaş bir isim bekledim. Olmadı, neyse en azından 3 Adam ekibinin tartışmasız en komik üyesi çıktı. Kesinlikle programa çok dinamik kattılar ancak o kadar Acunmedya’sın kendi ekibinden olan 3 Adam’ın sadece 1’ini mi getirebildin adaya diye sorarlar adama? Üstelik geçtiğimiz sezonlarda 3 Adam’ın çektiği skeçler varken onlara yenisi eklenmiş midir diye umutlanan seyirciyi eski sezon bantlarını vererek daha da büyük hayal kırıklığına uğrattınız.

Ludacris’ler, Lil John’lar, Hadise’ler, Mustafa & Emina Sandal’lar, Fatih Terim’ler Nerede?

Eski birleşme partilerine göz gezdirdiğimde ne kadar yenilikçi, o tarihlerin en popüler isimlerinin; en popüler zamanlarında nasıl birleşme partilerine heyecan kattıklarını yeniden anımsadım. Saydığım isimler en yoğun konuşuldukları dönemde bu programa çıkarak seyirciyi etkilemiş ve Acun Ilıcalı’nın ekran gücünü hep beraber ayakta alkışlamıştık. En azından yarışmacıları bazı birleşmelerde başka mekanlarda, başka kalabalıklarda coşkuyla eğlenirken görüyorduk. Maalesef bu sezon partide parlayan tek isim harika sesiyle Murat Ceylan oldu. Görkemli partilerden, o eski halden, Eser Yenenler bile yok şimdi.

unnamed-(1)-322.jpgunnamed-(2)-268.jpgunnamed-(3)-191.jpg

unnamed-(4)-140.jpgunnamed-(5)-111.jpgunnamed-(6)-074.jpg

 

Anlat Bakalım’ın Artan Süresi & Oynanmayan Aileler Yarışıyor Oynunu

Bu sezon öyle oturmayan parçalar var ki… Ünlüler – gönüllüler ayrımından sonra sürekli kaybetmeye başlayan ve güçten düşen ünlüler takımı gibi. Acun Ilıcalı’nın birleşme partisi öncesi son konseyde açıkladığı, yarışmacıların Acunmedya ekibine karşı oynayacak oldukları “Aileler Yarışıyor” programı bile unutuldu galiba. Her sezon kendini tekrar eden kuru bir ses yarışması ve artık aynı kelimelerin çıkmaya başladığı “Anlat Bakalım” oyunundan sıkıldık. Daha yenilikçi, izlemesi daha keyifli ve sürprizi bol bir yarışma izlemek istiyoruz artık. Yoksa her bölüm sonunda tekrar ettiğimiz gibi artık Survivor elden gidiyor…

Ata Benli

Önceki ve Sonraki Yazılar