1. YAZARLAR

  2. Ata Benli

  3. Ufak Tefek Cinayetler Bu Hafta Telafi Etmeli
Ata Benli

Ata Benli

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ufak Tefek Cinayetler Bu Hafta Telafi Etmeli

A+A-

Geçtiğimiz hafta övgüyle bahsettiğim “Ufak Tefek Cinayetler” dizisine sanırsam nazar değdirdim. Bu kadar başarılı bir senaryo ve oyuncu kadrosunun üstüne; geçtiğimiz hafta yayınlanan bölüm ben dahil adeta tüm dizinin hayranlarını şoke etti. İki hafta önce izlenme olarak zirve yapmış dizi; kendi klasına yakışmayan, son derece gereksiz bir bölümle adeta izleyiciyi kendinden soğuttu.

Aşırı Yüklenme Yüzünden Mi Geçen Bölüm Boş Geçildi?

Özellikle dizinin fanatik hayranları bilir. Sürükleyici ve sürekli heyecan dozu artan dizi maalesef geçtiğimiz hafta bizi bomboş bir bölümle geçiştirdi. Amatörce kurgulanmış bir okul yangını sahnesi ile adeta bir buçuk saat televizyona boş boş bakmak durumunda kaldık. Tam şimdi bir olay olacak derken itfaiye personelini; sadece internetten araştırmış senariste inat, dizinin baş karakteri tabi ki günün kahramanı oldu. Önceki bölümlerde doludizgin işlenen konu hiç akıl almayacak bir biçimde son bölümde sınıfta kaldı.

Geçtiğimiz Haftanın Bölümünü Hiç İzlemedik Varsayıyorum

Hep denk gelir ya, ben dizi ile ilgili güzel düşüncelerimi yazdığımın haftası adeta kaderin bir oyunu gibi dizi en kötü bölümünü yayınladı. İlgiyle takip ettiğim seri beni hayal kırıklığına uğratsa da ben hiç izlememişiz gibi davranacağım aksi halde bu çekilmiş diğer eski bölümlere haksızlık olur. Bu akşam yayınlanacak olan yeni bölümü sabırsızlıkla beklemekle beraber dizinin yapımcıları da sosyal medyadan bu tepkiyi görmüş ve ona göre bir rota belirlemiş olmalı diye içimden geçirmekteyim.

Fragmanlardan Heyecanı Yüksek & Sürükleyici Bir Bölüm Sinyali

Bu hafta yayınlanan iki yeni tanıtıma baktığımızda bizi sonunda özlediğimiz “Ufak Tefek Cinayetler” bölümlerini aratmayacak taze bir kurgunun beklediğini söylemek mümkün. Özellikle yeni yayınlanan fragmanın son sahnesi tamamen uzun zamandır beklediğimiz Oya & Serhan aşkının diğerleri tarafından öğrenilmesine bağlanıyor. Dilerim yapımcı ve senaristler sosyal medyada hala konuşulmakta olan haklı isyankar eleştirilerden ders çıkarmış ve bizi bu bölümde fazlasıyla tatmin etmeye çalışmıştır. Yoksa izleyici bir hafta daha böyle geçiştirme ve mantık hatası dolu bölümlerle asla Sarmaşık Sitesi’ne geri dönmeyecektir…

Önceki ve Sonraki Yazılar