Uluslarası Lions Dernekleri'nden kan bağışı kampanyası

Uluslarası Lions Dernekleri'nden kan bağışı kampanyası

“Sevdiklerimize Önce Kan, Sonra Can Verelim” kampanyası dahilinde Park Bornova Yaşam Merkezi’nde kan ve kök hücre bağışı etkinliği düzenledi.

Kan ve kök hücre bağışının Uluslararası Lions Dernekleri’nin çok önem verdiğini vurgulayan Lions Enstitüsü Sekreteri ve Ortaklar Kauçuk Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Özdanon, bir kan bağışının üç canı kurtardığını söyledi. Kan bağışı konusunda farkındalık yaratmak için Uluslararası Lions Dernekleri olarak çaba gösterdiklerini dile getiren Özdanon, “Bizleri bu güzel etkinlikte yalnız bırakmayan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İhtiyaç durumunda kan tesis edebilmek için mücadele eden Kızılay ile birlikte çok güzel bir etkinliğe imza attık. Kan ve kök hücre bağışının yaygınlaşması için bilinçlendirme çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Üyelerin ilgisi yüksek

Kan ve kök hücre bağışına 2006-2007 Dönemi Konsey Başkanı Pcc Aysel Öztezel, Genel Yönetmen Kemal Cenberci, 6. Bölge Başkanı Hakan Civan, Lions Enstitüsü Sekreteri Yakup Özdanon, Kan ve Organ Komitesi Başkanı Gülser Korkmazer Öğretmenoğlu,  Atatürk Platformu Başkanı Yadol Gürkan, Lions Bilgi Koordinatörü Şefika Demirkan, Hayvan Hakları Koordinatörü Lale Özdanon, Uluslarası Yazışma Komitesi Başkanı Selma Özdemir Akın, İzmir Agora Lions Kulüp Başkanı Dilek Yavuz, İzmir Alsancak Kulüp Başkanı Görkem Mercan, İzmir Alsancak Kulüp Saymanı Ali Şengül, İzmir Atakent Kulüp Başkanı dilGülten Çelik, İzmir Bayraklı Smyrna Kulüp Başkanı Enver Efendioğlu, İzmir Belkahve Bornova Geçmiş Dönem Başkanı Şükriye Gökçen Kavcar, İzmir Buca Kulüp üyeleri, 118 K Gölcük Lions Kulüp Geçen Dönem Başkanı Lerzan Kahvecioğlu, İzmir Gündoğdu Kulüp Başkanı Ayşe Dağcı Yersu, İzmir Körfez Lions Kulüp Küresel Hizmet Takım Üyesi Refik Dinç, İzmir Yalı Lions Kulüp Başkanı Haluk Keresteci, İzmir Çeşme Metropolis Sekreteri Senem Özcan ve İzmir Çeşme Metropolis Seval Alyürek katıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.