1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. WhatsApp 2 yeni özellik daha!
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

WhatsApp 2 yeni özellik daha!

A+A-

WhatsApp her geçen gün kullanıcılarının kullanımını rahatlamak için güncellemelerine devam etmekte.
Geçtiğimiz günlerde beta sürmüyle android platformlarına yeni güncelleme yüklemesiyle  ile birlikte artık daha kullanışlı bir hal alacak.


Bir çoğumuzun da şikayetçi olduğu bu konu,WhatsApp geliştiricilerinin gözünden kaçmamış olacak ki bu güncellemeyi hazırlayarak,WhatsApp'ın kullanıcılarına verdiği önemi bir kez daha göstermiş oldu.
 

Bas-konuş özelliği 
 

WhatsApp'in Google Play 'deki Beta uygulamasına iki yeni farklı güncellemeyi ekledi.Bu iki özellik geçtiğimiz günlerde İOS plaftormuna gelen bas-konuş olarak dikkat çekiyor. Mikrofon butonuna basılı tuttuktan 0.5 saniye sonra ses kaydı kitleyebilmeyi sağlıyor.  bu sayesinde, ses kaydını oluşturken telefona basılı tutmanız gerekmeyecek. Yani artık yanlış atılan,yarıda kalan ses kayıtları tarih olacak. Mikrofona basılı tuttuktan 0.5 saniye sonra özgürce elimizi hareket ettirip,ses kaydı yollayabileceğiz.

 

Sticker Paketleri
 

Bir diğer özellikte "sticker paketleri" adı altına geldi. Sticker paketleri kullananlar yakından ilgilendiren bu özellik sayesinde , artık sticker'ların ne kadar alan kapladıklarını ve ne kadarlık bir veri kullanım olduğunu rahatlıkça görebileceksiniz. WhatsApp'in bu iki yeni özelliğini henüz ne zaman kullanıcılara açacağı net olarak bilinmiyor.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar