1. YAZARLAR

  2. Ata Benli

  3. Yıldızlı Şarkılar Birer Birer Klipleniyor
Ata Benli

Ata Benli

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yıldızlı Şarkılar Birer Birer Klipleniyor

A+A-

Merhabalar. Uzun zamandır beklediğimiz Yıldız Tilbe’nin proje albümü geçtiğimiz haftalarda bizlerle buluşmuştu. İki Volume ve 4 CD’den oluşan eser gerçekten beklendiği kadar çok büyük bir ilgi gördü. Albümde yer alan sanatçılar da hayranlarının istekleri doğrultusunda hiç vakit kaybetmeden video klip telaşına girdi. Gelin bakalım kimlerin Yıldızlı Klipleri bizlerle buluşmuş, kimlerin klipleri ise hayranlarıyla buluşmak için gün sayıyor…

“Aleyna Tilki feat. Emrah Karaduman – Yalnız Çiçek” ’ten Tık Rekoru!

Aleyna Tilki’nin ilk yönetmenlik deneyimi hedefi tam 12’den vurdu. Sözlerini Yıldız Tilbe’nin yazdığı, müziğini ise Tarık İster’in bestelediği “Yalnız Çiçek” çok farklı ve sıra dışı bir kliple ekranlarda dönmeye başladı. Her zaman çalışmalarını ve en az kendi kadar güzel olan sesini övdüğüm Aleyna Tilki çok zor bir Yıldız Tilbe şarkısına yeniden hayat verdi. Üstelik düzenleme kısmında kendime idol olarak kabul ettiğim Emrah Karaduman yer alıyor. Bu ikili Yıldız Tilbe’nin en zor şarkılardan birinin altından oldukça başarılı bir şekilde kalkmış. Çok konuşulan video klip çalışması yayınlandığı gün 10 milyon izlenme barajını geçen ve YouTube dünya listelerinde 1 numaraya oturmayı başaran ilk Türk yapım oldu. Dünya starı olma hayalini zamanında eleştirenler şimdi korksa iyi olur! Zira Aleyna Tilki şuan Selena Gomez gibi dünya starlarının Spotify oynatma listesinde. Kimilerinin çok beğendiği, kimilerinin ise çekemediği çalışma daha çok konuşulacak gibi gözüküyor.

 

 

“Edis – Buz Kırağı” ile Herkesten Önce Davrandı

Uzun zamandır beklenen “An” albümüyle listelerde zirveye yerleşen Edis, “Yıldızlı Şarkılar” albümünde yorumladığı “Buz Kırağı” parçasına klibi çekti bile. Tahminime göre bu, albümde zamanlama olarak klibi ilk önce çekilen çalışma. Sözlerini Yıldız Tilbe’nin yazdığı, müziğini Cenk Telkıvıran’ın bestelediği parçanın düzenlemesini ise albümde birçok şarkıda emeği geçen Batu Çaldıran üstlenmiş. Ünlü klip yönetmeni Murat Joker ise video klibin hakkını oldukça güzel vermiş. Şimdiden 4 milyon izlenme barajını geçen parçaya tüm dijital platformlardan ulaşabilirsiniz.
 

“Röya – Ummadığım An” Kliplenen Bir Başka Yıldızlı Şarkı

Güzel sesi ve görünümüyle dikkat çeken bir başka Yıldızlı isim ise Röya. Albümde seslendirdiği “Ummadığım Anda” adlı söz ve müziği Yıldız Tilbe’ye ait olan parçasını hiç vakit kaybetmeden kliplendirdi bile. Selim Çaldıran’ın düzenlediği parçayla uyumlu olarak çekilen video klip çalışmasının yönetmen koltuğunda ise Orçun Mutlu oturmuş. Parçaya tüm dijital platformlardan, video klip çalışmasına ise Poll Production resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.
 

“Emre Kaya – Seni Seve Seve” ‘den Klip Müjdesi Geldi

Benim için her zaman yeri ayrı olan değerli isim Emre Kaya, hayranlarına “Seni Seve Seve” adlı Yıldız Tilbe şarkısına olan yoğun ilgiden dolayı klip çekme kararı aldıklarını söyledi. Emre Kaya; "Klip çekmeyi önceden düşünmediğim halde dijital platformlarda şarkıya gösterilen yoğun ilgiden dolayı, ekibimle birlikte parçayı  kliplendirmeye karar verdik. Kliple ilgili detayları yakın zamanda paylaşacağız. Gösterdiğiniz ilgi için sonsuz sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum." dedi ve bir kez daha hayranlarının gönlünü kazandı. Merakla beklediğimiz video klip çalışması çıktığı anda sizlerle hemen paylaşacağız. O zamana kadar parçayı hemen aşağıdan klipsiz olarak dinleyebilirsiniz.

“Gülşen – Delikanlım” Klip Çekimleri Bu Hafta Başlıyor

Yıldız Tilbe’nin "Yıldızlı Şarkılar" albümünde en çok beğenilen isimlerden biri olan Gülşen, "Delikanlım" şarkısına önümüzdeki hafta klip çekeceğini duyurdu. Usta müzik adamı Ozan Çolakoğlu’nun düzenlediği parça klipsiz haliyle YouTube’da şimdiden tam 10 milyon izlendi. Çoğu şarkıcı video klipli parçalarıyla bu rakamları yıllarca göremezken Gülşen’in yorumladığı harika eserin klipsiz olarak çok kısa sürede bu rakamlara ulaşması tüm hayranlarını heyecanlandırdı. Bizde kendisinin video klibini merakla bekliyor ve duyurmak için gün sayıyoruz. Klipsiz hiti hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar