1. YAZARLAR

  2. Ali Eyce

  3. Yine CHP, yine başkan, yine Genel Müdür!
Ali Eyce

Ali Eyce

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Yine CHP, yine başkan, yine Genel Müdür!

A+A-

‘Seçim bitti, her şey bitti. Nasılsa 5 yıl garanti belediyeyi yöneteceğiz, kimse bize kalk git demez,  kimse bize ne yapıyorsun, neden yapıyorsun demez’ diye düşünen varsa ki, var!

Dikkat Medya Ege Yayın Gurubu olarak biz varız. İzmirli olarak İzmir’de yaşayanlar var.  Seçmen olarak sizlere oy verenler var.

Bugün, hemen, şimdi hesap soramazlar ama 5 yıl sonra, 2023 öyle bir hesap sorarlar ki, belediye başkanlık koltuğundan indiğinizde, inişinizde öyle normal inme olmaz, attan inip, eşeğe binmek gibi olur.

Kahve köşesinde oturur çay içersiniz de, pastanede oturur pasta söylersiniz de, akşamsefası yapmaya bir yerlere gidersiniz de,  yüzünüze bakan olmaz demiyorum, bakandan çıkan anlam size hayatınızın geri kalanını zehir eder.

Kalbiniz yoksa vicdanınız yoksa düşünceniz yoksa bir şey hissetmezsiniz o ayrı bir konu.

Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar, diğer CHP’li belediyeler gibi basının eline, diline ve kalemine düşen başkanlardan oldu.

Başkan Kayalar, CHP Menderes İlçe Başkanı Avukat Gizem Candan’ı, belediyenin şirketi olan Belediye Personel A.Ş’nin Genel Müdürü yaptı.

Konu basına düşünce de, hemen açıklamasını yaptı Başkan Kayalar, “CHP İlçe Başkanını avukat sıfatından dolayı şirketimize Genel Müdür olarak atadım ama kendisi maaş olmayacaktır. Bu konuyla ilgili olarak noterden beyanda bulunmuştur’

Yapılan atama ayrı bir skandal, yapılan açıklama ayrı bir skandal.

Sayın Kayalar, ya hukuku bilmiyor, ya da hukuku bilmediğimizi sanıyor.

Sayın Kayalar, bir şirketine Genel Müdür olarak birisini atayıp, ‘Ama maaş almayacaksın, almayacağına dair noterden de kâğıt getireceksin’ diyemezsin.

Bu iş hukukuna aykırı, bu hukuka aykırı, bu borçlar kanuna aykırı.

Belediye Başkanlığınız bittiğinde, yönetim değiştiğinde, genel müdür yaptığınız kişi, her ne kadar noterden böyle bir beyanda bulunmuş olsa dahi, davasını açar, çatır çatır faiziyle birlikte o paraları sizden sonra gelecek olan yönetimden ama sizden sonra da gelen yönetimde olsa Menderes halkının cebinden alır.

Menderes Belediye Başkanı Sayın Kayalar, Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir.

Kimse kimseyi, para çalışacağım ama para almayacağım belgesiyle çalıştırıp,  para vermemezlik edemez.

Gönüllü çalışmak ancak ve ancak gönüllü, hayır işi yapan, şirket olmayan, ticari bağı olmayan yerlerde geçerlidir.

Menderes Belediyesi Personel A.Ş. gönüllü bir kuruluş ise, içindeki personelin tamamı gönüllülük esasıyla çalışıyorsa, önce A.Ş. kavramını kaldırın, sonra istediğiniz belgeyi elinize alın ve maaş almayacaklar diye beyanda bulunun.

İş Hukuk der ki, çalıştırıyorsan, çalışıyorsa parasını vereceksin, sosyal güvencesini sağlayacaksın!

İş hukukunda anlayan hiç tanıdığınız yoksa Belediye Personel A.Ş. Genel Müdürü yaptığınız CHP İlçe Başkanı Avukat Gizem Candan’a sorabilirsiniz!

Sayın Candan, İş Mahkemesi’nde dava açıp, elinizdeki noter belgesine rağmen maaşı faiziyle çatır, çatır alacağını biliyordur!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.