1. YAZARLAR

  2. Ata Benli

  3. Ağustos Müzik Piyasasına İlaç Gibi Geldi
Ata Benli

Ata Benli

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Ağustos Müzik Piyasasına İlaç Gibi Geldi

A+A-

Merhabalar. Bu yaz müzik piyasası eski dönemleri özletse de Ağustos ayına girdiğimiz şu günlerde oldukça iç açıcı parçalar birer birer platformlarda yerini almaya başladı. Plajlarda, happy hourlarda ve kulüplerde bu hafta çıkış yapan şarkıları oldukça fazla duyacak gibiyiz. İşte son hitler sizlerle...

Hande Yener Sürpriz Teklisiyle Yine Kasıp Kavuruyor

Türk pop müziğinin tartışmasız en önemli isimlerinden Hande Yener, yaz bitmeden "Beni Sev" adlı teklisiyle yine en çok istek alan parçalardan birine imza attı. Sözlerini de tüm hayatını müziğe adamış Yıldız Tilbe'nin yazdığı parçanın müziği ve düzenlemesi ise Devrim Karaoğlu'na ait. Bu yazı da boş geçmeyen sanatçının Poll Production etiketiyle çıkarttığı tekliye tüm dijital müzik platformlarından, video klip çalışmasına ise firmanın resmi YouTube kanalından ya da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Ferhat Göçer Reva ile 2018 Yazına Hazır

Birden fazla mesleği icra edebilenlere saygım sonsuz. Hele ki o mesleklerden biri doktor olunca insan ister istemez Ferhat Göçer'e bir başka bakıyor. Başarılı ismin "Reva" adlı yepyeni teklisinin sözleri hem sanatçının kendisi Ferhat Göçer'e hem de Zeynep Talu'ya ait. Cenk Kandıralı'nın düzenlemesini üstlendiği yaz teklisinin video klip yönetmeni ise Ercan Şencan. DMC etiketiyle bizlerle buluşan tekliye tüm dijital müzik platformlarından, video klip çalışmasına ise netd Müzik resmi YouTube kanalından ya da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Turaç Berkay'ı Mercan Adeta Komaya Soktu

Müzisyen kimliği ve aranjör hünerleriyle kendisini çok beğendiğim Turaç Berkay Özer, sesi ve kendine has yorumuyla dikkat çeken Mercan ile son teklilerini patlattı. Sözü ve müziği değerli isim Berksan'a ait olan "Koma" nihayet klibiyle beraber dinleyicilerle buluştu. Düzenlemesini de Turaç Berkay Özer'in yaptığı sıradışı parçaya aynı kalitede Murad Küçük yönetmenliğinde bir de video klip çekildi. Seyhan Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarda yer alan teklinin video klip çalışmasına aşağıdan ya da netd Müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz. 

Ziynet Sali, Berk Coşkun ile Bu Yazı da Boş Geçmiyor

Son parçası hala listelerde dönen Ziynet Sali, Berk Coşkun ile beraber hazırladığı "Hadi Hoppalara" adlı tekliyle şimdiden yazın en önemli hitlerinden birine imza attı. Müziği Murad Arif'e ait olan parçanın sözleri ise sektörde en etkili isimlerden olan Sinan Akçıl'a ait. Düzenlemesini Tarık İster'in üstlendiği çalışmanın kıpır kıpır video klibinin yönetmen koltuğunda ise Murat Joker oturuyor. Tekliye tüm dijital müzik platformlarından, video klip çalışmasına ise netd Müzik resmi YouTube kanalından ya da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Gülden Mutlu Bu Yaz Yine Çiçek Gibi

Sesini ve yorumunu çok beğendiğim isimlerden Gülden Mutlu, son tekli çalışması "Çiçek Gibi" ile bomba gibi bir geri dönüş yaptı. Sözleri sanatçının kendisi Gülden Mutlu'ya ait olan parçanın müziği ve düzenlemesi ise sektörde adını oldukça fazla duyduğumuz Nurettin Çolak'a ait. Parçayla son derece uyumlu olan video klip çalışmasının yönetmen koltuğunu ise İdil Dizdar ve Said Dağdeviren paylaştı. Pasaj Müzik etiketiyle bizlerle buluşan tekliye tüm dijital müzik platformlarından, video klip çalışmasına ise netd Müzik resmi YouTube kanalından ya da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Cenk Taner Dönmez & Esin İris’ten Huzur Veren Çalışma

Sesi ve şarkılarıyla her zaman enerjisini dinleyicisine geçiren Esin İris, Cenk Taner Dönmez ile beraber çok değişik bir çalışmaya imza attı. “Sarılıp Uyusak” adlı teklinin söz ve müziği ikiliye, düzenlemesi ise Cenk Taner Dönmez’e ait. Farklı bir tat ve huzur veren çalışmanın video klip kurgusu ise Mert Karayazı’ya ait. Çok beğendiğim tekliye tüm dijital müzik platformlarından, video klip çalışmasına ise sanatçının kendi YouTube kanalından ya da hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Melis Kar Yeni Teklisi ile Geri Dönüyor

Müzik kariyerini hızlıca tırmanan genç isimlerden Melis Kar, "Yatıya" adlı yeni teklisiyle bu hafta bizlerle olacak. Alfa 7 prodüktörlüğünde ve DMC etiketiyle gün sayan teklinin tanıtımı bile ne kadar iddialı bir parça ile karşılacağımızı kanıtlıyor adeta. Şimdiden kendisine bol tıklanmalar ve yaz dönemi boyunca bol sahneler diliyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar