1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Başın düşerse dara, Necip Kalkan’ı ara!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Başın düşerse dara, Necip Kalkan’ı ara!

A+A-

AK Parti İzmir Milletvikili Necip Kalkan’ın herkes tarafından bilinen sloganı ‘Başın Düşürse Dara, Necip Kalkanı Ara’.

İzmir’in en tanınmış işadamı ve siyasetçi siması Necip Kalkan.

AK Parti İzmir milletvekilliğine aday gösterilmeden önce AK Parti Karabağlar Belediye Başkanlığı’na aday gösterilmişti geçtiğimiz yerel seçimlerde.

Karabağlar’da çok da iyi seçim çalışması yapmıştı ama o günün şartlarında çok az bir oyla belediye başkanlığını kaybetmişti.

Yeni ilçe olduktan sonra kurulan ilk belediye başkanlığını alan CHP’nin Sıtkı Kürüm ile yürüttüğü belediyecilik tam anlamıyla Karabağlılar için tam anlamıyla bir fiyasko, boşa geçen 5 yıl olmuştu.

CHP’de bu fiyaskonun ve boşa geçen yılların farkında olarak Kürüm’ü bir daha aday göstermedi zaten.

Necip Kalkan, belediye başkanlığını kaybettiğinde aslında kaybeden Karabağlar olmuştu.

Bunu anlamak içinde seçimden sonra geçen sürecte, Karabağlar’da ilçe bazlı en küçük bir kentleşme, gelişme ve sosyalleşme alanında ne yapıldığını düşünmek bile yetiyor.

Necip Kalkan, yerel seçimlerde gösterdiği çalışma gayretiyle belediye başkanı olamamıştı ama AK Partililerin gönlünde çok güzel yer edinmişti.

Sadece AK Partililer değil, AK Parti’ye oy vermeyenlerin bile gönlünü almaya başaran Necip Kalkan, ‘Başın Düşerse Dara, Necip Kalkan’ı Ara’ sloganı aralarındaki iyi iletişimin bir nişanı olarak kullanmayı tercih ettiler.

İzmirliler, özellikle ekonimi çevresi Necip Kalkan’ı siyasete girmeden önce çok iyi tanıyordu.

Onun adı ‘Maydanoz Necip’ti.

732479695278.jpg

İzmir’e geldiği ilk günlerde o zamanki halde, kendisinin ve ailesinin geçimini sağlamak için çalışan Necip Kalkan, maydanoz satarak iş hayatına girdiğini ve maydanozla edindiği hem maddi hem de manevi güçle bir yerlere gelebildiğini her zaman gururla söyler.

Kalkan, o gururunu, bütün çalışma gayreti içinde olan, üretme gayreti içinde olan insanlara örnek olması için çok anlatırdı.

Her ne şartta olursa olsun, alın teri dökerek, helal kazanç elde ederek çalışmayı ‘Maydanoz Necip’ hikayesini anlattığında nasihat olarak insanlara vermeye çalıştı.

Geçtiğimiz genel seçimlerde ‘Maydanoz’ ile yola çıkan Necip Kalkan’ın yolu,  AK Parti İzmir Millvekilli olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne düştü.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sadece İzmir’in değil, Türkiye’nin de sorunlarına çözüm üreten bir çalışma içine giren Necip Kalkan, geçtiğimiz günlerde omuzlarına bir sorumluluk ve bir çalışma yükü daha aldı.

Onun geçmişte taşıdığı sorumlulumuk bilinci ve çalışma gayretini gören AK Parti, İzmir Milletvekili Necip Kalkan’ı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyon Başkanvekilliği görevine getirdi.

‘Başımız Düştüğünde Dara, Necip Kalkan’ı Arayan’ kişi olarak ben de, AK Parti İzmir Milletvekili Necip Kalkan’a yeni görevinde, daha önceki görevlerinde olduğu gibi üstün gayret ve başarı diliyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.