1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Başkanım! Müdürüm!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Başkanım! Müdürüm!

A+A-

Başkanım! Müdürüm!

Müdürüm! Başkanım!

MüdürümsüBaşkanım!

BaşkanımsıMüdürüm!

Önceki gün yazdım Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy’u, CHP’nin uzaktan takip etmesini ve sonuçlarını.

Okuyan çok olduğu gibi soran da çok oldu. Arif kardeşim, Menemenle ilgili sorunun ne?

Valla şahsi olarak benim Menemen Belediye Başkanı Sayın Serdar Aksoy ile ilgili sorunum yok. Başkan adayı ilan edildiğinde Ankara’da,  CHP Genel Merkezi yakınlarındaki bir yerde, aynı masa etrafında çay, kahve içerek birlikte, kalabalıklar içinde adaylık sonucu bekleyen bir gazeteci olmaktan başka da bugüne kadar hiç iletişimim de olmamıştır.

Soruyu soranlar sorunu görmemezlikten gelenler,  anlamak istemeyenlerdir.

İzmir’in Kuzey’iyle, Menemenle ilgili yazdıklarım daha kurumadan, İzmir’in Güney’inde,  Karaburun’da bir başka CHP konusu patlak verip, önüme düştü.

Karaburun’un CHP’li Belediye Başkanı Avukat İlkay Girgin Erdoğan, skandal kararla meclisten kendisini Karaburun Belediyesi’nin bir şirketine müdür olarak atadı. Oy çokluğuyla alınan karara belediyenin AK Partili meclis üyeleri itiraz ettiler. Hatta kararın iptali için hukuki mücadele başlatma kararı aldılar.

466556654564465665.jpg

Belediye Başkanı Sayın Erdoğan,  hukukçu bir belediye başkanı. Kendisi idare hukukunu,  Kanun Hükmündeki Kararnameleri bilmiyor olabilir ama eminim etrafında bu konuyu bilen çok hukukçu arkadaşı vardır.

Sorsa?

KHK kararına göre belediye başkanlarının 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olduklarını,  bu cihetle de memur sayıldıklarını ve memur sayıldıkları içinde ticaret yapma, şirketlere ortak olma haklarının bulunmadığını ona anlatırlardı.

Yapılan işlemin hukuksuz olması bir yana neden yapıldığını düşündüğünüzde, Karaburun Belediye Başkanı olarak 8 Bin TL aylık maaş alan Sayın İlkay Girgin Erdoğan, bu kararla aynı zamanda belediye şirketinin müdürü olduğu için 7 bin 500 TL maaş alacak.

Başkanım müdürüm, Müdürüm başkanım, MüdürümsüBaşkanım, Başkanımsımüdürümün toplam maaşı 15 bin 500 TL olacak!

Kanun da, Karaburun da bunu görmeyecek!

CHP’de seyredecek!

Sanmıyorum...

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.