Bornova Belediyesi'nde Hedefler Tutturuldu

Bornova Belediyesi'nde Hedefler Tutturuldu

Bornova Belediyesi’nin 2015 Yılı Kesin Hesap Cetveli Meclis’te kabul edildi.

Bornova Belediyesi’nin 2015 yılı bütçesine ilişkin kesin hesap cetveli Meclis toplantısında kabul edildi. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Her kesimin fikirlerini alarak bir bütçe oluşturup pek çok hizmeti hayata geçirdik. Genel olarak bütçeler yüzde 70 oranında gerçekleştiğinde başarılı sayılırken bizim 2015 yılı bütçemiz yüzde 87 oranında gerçekleşti” dedi.

Bornova Belediyesi’nin 2015 Yılı Kesin Hesap Cetveli Meclis’te kabul edildi. Bütçe yüzde 87 gibi yüksek bir oranda gerçekleşti. Kesin Hesep Cetveli rakamlarına göre 2015 yılında Bornova Belediyesi bütçesinden en fazla payı 59 milyon lira ile Fen İşleri Müdürlüğü aldı. Bütçeden en çok pay alan ikinci müdürlük ise 32 milyon 100 bin lira ile Temizlik İşleri Müdürlüğü oldu. Bornova Belediyesi bütçe imkanlarını önemli ölçüde yatırımcı müdürlüklere yönlendirirken kırtasiye, elektrik ve iletişim giderlerinde önemli tasarruflar yaptı.

3a30f47f-5a16-4449-89e0-929999355b01

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, halkın kaynaklarının yine halka en iyi hizmetlerin verilebilmesi için titizlikle kullanıldığını belirterek, yatırım ve hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başkan Atila, “Genel olarak bütçeler yüzde 70 oranında gerçekleştiğinde başarılı sayılırken bizim 2015 yılı bütçemiz yüzde 87 oranında gerçekleşti. Stratejik planımızı yaparken her kesimin fikirlerini alarak hizmet ve projelerimizi belirledik. Buna göre de bütçemizi oluşturduk. Bütçemizin yüksek bir oranla gerçekleşmesi planladığmız yatırımları ve hizmetlerimizi halkımıza ulaştırdığımız anlamına geliyor. Bu bizim için en büyük mutluluk” dedi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.