1. YAZARLAR

  2. Ata Benli

  3. Bu Havalar Müzikle Bir Başka Güzel
Ata Benli

Ata Benli

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bu Havalar Müzikle Bir Başka Güzel

A+A-

Merhabalar. Soğuk kış günlerini yavaş yavaş geride bıraktığımız şu günlerde içimizi ısıtan yepyeni parçalarla karşınızdayım. Geçtiğimiz haftalarda çıkan birbirinden iddialı tekliler ve albümlerin sevilen parçalarının klipleri ile resmen yaz bu sene erken geldi diyebiliriz. Gelin Nisan ayını ortaladığımız şu günlerde hangi sanatçılar bizlerle yeni bombalarını buluşturmuş hep beraber görelim.

Elif Kaya Yeni Teklisiyle Nihayet Suskunluğunu Bozdu

Geçtiğimiz döneme “Aşklarca” adlı parçasıyla damga vuran ve adından oldukça fazla söz ettiren değerli ses Elif Kaya, sonunda “Deliye Dön Gel” adlı yepyeni teklisiyle sevenlerinin karşısına çıktı. Hala radyolarda ve mekanlarda çalmaya devam eden parçasının üstüne yine muhteşem sesiyle seslendirdiği tekli adeta dinleyenlerine ilaç gibi geldi. Sözü ve müziği sanatçının kendisi, Elif Kaya’ya ait olan eserin düzenlemesi ise Genco Arı’ya ait. Parçayla uyumlu ve buram buram emek kokan video klip çalışmasının yönetmeni ise yine bu harika sesin sahibi, kendisi olmuş. Zaten bir işin içerisinde sanatçının kendisi ne kadar fazla yer alırsa, ortaya çıkan eser de o kadar iyi oluyor. Elif Kaya’nın son teklisi de bunun bir kanıtı adeta. Parçaya tüm dijital platformlardan, video klip çalışmasına ise Poll Production resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Emre Aydın & Yaprak Çamlıca Nisan Ayına Damga Vurdu

Çok sevdiğim seslerden biri olan Emre Aydın, Yaprak Çamlıca ile beraber seslendirdiği yeni teklileri “Ölüm Kalım Meselesi” ile şimdiden Nisan ayının en çok dinlenen parçalarından birine imza attılar. Kendisini yakından tanıdığımız Emre Aydın, bu sefer bizlere bambaşka bir müzisyen kazandırdı. Üstelik parçanın söz ve müziği de bu isme, Yaprak Çamlıca’ya ait. Düzenlemesini Mats Valentin’in üstlendiği çalışmanın video klip yönetmeni ise bizzat Emre Aydın olmuş. Şimdiden 3 milyonu geçen video klip çalışmasına netd müzik resmi YouTube kanalından, teklinin kendisine ise tüm dijital müzik platformlarından ulaşabilirsiniz.

Burcu Güneş Anadolu’nun Güneşi Albümünü Kliplendirmeye Devam Ediyor

Türk pop müziğinin en önemli isimlerinden biri olan Burcu Güneş, en az ülkemizde olduğu kadar yurt dışında da ses getiren “Anadolu’nun Güneşi” albümünden “Üryan Geldim” parçasını kliplendirdi. Uzun süre çalıştığı son albümü ile hem onu bekleyen sevenlerini, hem de yeni hayranlarını bir hayli mest eden Burcu Güneş, bir Karacaoğlan eseri ile karşımıza çıktı. Usta aranjör Serdar Ayyıldız’ın düzenlediği parçasının video klip yönetmeni ise sektöre damga vuran isimlerden Hasan Kuyucu oldu. Bu harika video klip çalışmasına netd müzik resmi YouTube kanalından, albümün tamamına ise tüm dijital müzik platformlarından ulaşabilirsiniz.

Emrah Karaduman Türkçe Albümü Öncesi Sevenlerine Sürpriz Yaptı

Muhteşem altyapıları ve düzenlemeleri ile son yılların tartışmasız en başarılı isimlerinden biri olan Emrah Karaduman, o çok emek vererek hazırlamakta olduğu Türkçe albümü öncesi büyük bir sürpriz yaptı. 2 parçalık İngilizce bir single çıkaran başarılı isim, “Believe Me” adlı parçası ile şimdiden yurt dışında da adından oldukça fazla söz ettirmeyi başardı. Onu hayranlıkla takip eden sevenlerinin heyecanını bir nebze de olsa bu çalışmasıyla sakinleştiren usta isim şimdiden tüm yerli ve yabancı müzik listelerinde ilk sıralarda. Bu albüme tüm dijital müzik platformlarından, video klip çalışmasına ise Karaduman Music YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Adam Olamadık Adlı Parçasıyla Nilsu Artık Tüm Listelerde

Kendisini yeni tanıdığım ve sesine ilk dinleyişte hayranlık duyduğum Nilsu, “Adam Olamadık” adlı teklisiyle bence son günlerin en iyi çıkışını yapan isim oldu. Tüm radyolarda çalan ve klibi neredeyse tüm müzik kanallarında dönmekte olan başarılı sanatçı bence ayrı bir övgüyü hak ediyor. Söz ve müziğini kendi üstüne bir kumaş gibi dikebilen sanatçılara hep ayrı bir parantez açarım. Nilsu da son teklisiyle o takdir ettiğim isimlerden biri oldu. Tolga Kılıç’ın düzenlemesini üstlendiği teklinin video klip yönetmeni ise Doğan Tanyer. Çok beğendiğim bu parçaya tüm dijital müzik platformlarından, kıpır kıpır video klip çalışmasına ise netd müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Batuhan Sevimo Yeniden Sahnelerde

Geçtiğimiz yıl “Her Şey Seninle Güzel” adlı teklisiyle adından oldukça fazla söz ettiren Batuhan Sevimo, yepyeni çalışması “Yabani” ile 2018 yılına süper bir giriş yaptı. Üstelik “Yabani” teklisinin de bu yazımda sıkça denk geldiği gibi söz ve müziği sanatçının kendisi, Batuhan Sevimo’ya ait. Ülkemizin önde gelen başarılı aranjörlerinden Nurettin Çolak ve Emrah İş bu teklinin düzenlemesini üstlenen değerli isimler. Ayrıca geçtiğimiz yazılarımda şarkısından büyük bir övgüyle bahsettiğim Rabia Tunçbilek’te back vokalde Batuhan’a destek veren müzisyenlerden. Zaten bu kadar başarılı insanı bir araya getiren parçanın tutmaması mucize olur. Batuhan Sevimo’nun yeni teklisine tüm dijital müzik platformlarından, Ulaş Ergin’in yönetmenliğini üstlendiği video klip çalışmasına da netd müzik resmi YouTube kanalından ulaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar