1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Hayat bir çocuğu sevebilmek, sevindirmektir!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Hayat bir çocuğu sevebilmek, sevindirmektir!

A+A-

Avukat Filiz Ceritoğlu Şengel, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde hukuk eğitiminin ardından 2007 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Özel Hukuk Tezli Yüksek lisans programını tamamlamıştır.

2004-2007 yılları arasında İstanbul'da aktif olarak avukatlık yapmış ve 2007 yılında kendi avukatlık bürosunu açmıştır. 2007 yılından bu yana ulusal ve uluslararası şirketlere, kuruluşlara ve kişilere uzmanlık alanlarında avukatlık ve hukuk danışmanlığı hizmetleri vermektedir.

Özel uzmanlık alanları olan Şirketler Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Gayrimenkul Hukuku, Aile Hukuku, Kira Hukuku, Sözleşmeler Hukuku, Fikri Mülkiyet ve Sanat Hukuku ve Alacak Tahsili alanında dava sorumluluğu üstlenmekte ve avukatlık yapmaktadır.

Ayrıca; uzmanlık alanları kapsamında, yazılı veya sözlü hukuksal görüş bildirilmesi, hukuksal soruların cevaplandırılması, taraf olunan sözleşmelerin incelenmesi veya hazırlanması gibi hizmetleri Sürekli Hukuk Danışmanlığı adı altında yerli ve yabancı şirket ve kuruluşlara hizmet sunmaktadır.

Yine Marka ve Patent vekilliği bulunan Av. Filiz Ceritoğlu Sengel bu kapsamdaki dava iş ve işlemlerinde takibini yapmaktadır.

Akademik disiplin içinde, yaratıcı ve çözüm odaklı hizmet sunmayı ilke edinen bir hizmet anlayışı içinde bulunan; bunun yanında sosyal hayat içinde de toplumsal alanda hizmetlerini de devam ettirmektedir.

Bütün bunlar Cumhuriyet Halk Partisi Selçuk Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Filiz Ceritoğlu  Şengel’in öz geçmişi, kendi geçmişi.

Şimdi o, partisinin belediye başkan adayı olarak AK Parti’nin elinde bulunan belediyenin yönetimini almak üzere aday gösterildi.

O da zaten her zaman içinde olduğu Selçuk’un sokaklarına çıktı, Selçuklularla her yerde, her vakit bir arada olarak seçim çalışmalarına başladı.

Her aday gibi seçim çalışması yapıyor gibi görünüyordu ama biraz farklılığını da gösterdi.

+-011.jpg

Sosyal medyaya düşen o küçük çocukla olan sıcak fotoğrafı herkes kadar beni de etkiledi. Gördüğümle ilgili bir şeyler yazmak ise tamamen gazetecilik refleksi.

Seçim öncesi seçmenle her yerde birlikte olabilmek tabi ki her adayın ortak hedefi, ama Filiz Ceritoğlu gibi anne sıcaklığıyla, kadınsı duygularla bir çocuğa sarılmak, onu sevgiyle, sıcaklıkla öpebilmek her adayın yapacağı, vereceği ve göstereceği şey olmasa gerek.

Bize büyüklerimiz, biz büyüdükçe hep evlenelim, çocuk sahibi olalım diye nasihatlerde bulunurlardı.

Derlerdi ki, çocuk sevmeyeni, seve bilmeyeni insanlar da sevmez.

Şengel’i, insan olanın böyle görüp de sevememesi mümkün mü?

Değil tabi ki!

Hayat bir çocuğu sevebilmek, sevindirmektir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.