1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. HER İLÇENİN BÖYLE BAŞKANI OLMALI!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

HER İLÇENİN BÖYLE BAŞKANI OLMALI!

A+A-

İzmir’de hukuk, ekonomi, sanat, moda ve sosyal hayat dünyasını en ince ayrıntısına kadar takip eden Medyaege ailesi olarak, siyaseti de yakından takip ediyoruz.


Hangi siyasi partinin, hangi vekilin, hangi belediye başkanının, hangi meclis üyesinin ve hatta bağımsız olan muhtarların bile ülke, şehir ve ilçe siyasetine olan katkılarına haberlerimizde elimizden geldiği kadar yer vermeye çalışıyoruz.


Elimizden geleni yaparken ister istemez de en üstteki siyasetçiden, en alttaki siyesetçiye kadar her siyasi kişiliğin ne yaptığını veya ne yapmadığını da gözlemlemiş oluyoruz.


Bu da bize haklı olarak bazen eleştiri yapmayı, bazen de haklı olarak övme hakkını veriyor.
Siyasetçileri hiçbir zaman hangi parti içinde olduğunu düşünmeden, siyaseti ülkesi için, şehri için, ilçesi için, orada yaşayan insanlar için yapıp yapmadığına bakarak değerlendirmeyi doğru buluyor ve böyle değerlendirerek haberlerine yer veriyoruz.


Son bir yılda bana göre İzmir siyasetine yeni bir ivme kazandıran, yeni bir açılım getiren ve yeni bir duruş kazandıran isim AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kazım Erten oldu.


AK Parti Karabağlar İlçe Başkanlığı’na onca aday adayı varken aday dahi değilken Başbakan Binali Yıldırım’ın tercihiyle getirilen Kazım Erten, Başbakan Binali Yıldırım’ın partisine yönetici seçerken ne kadar doğru tercihler yaptığının da bir göstergesi oldu.


AK Parti’nin bütün ilçe başkanlarını, ilçelerindeki yerel iktidarı, yani belediyelerin yaptıklarını, yapamadıklarını eleştirirken görürsünüz de Kazım Erten gibi sadece eleştirel değil, aynı zamanda ilçeyi düşünen, ilçeye birşeyler kazandıran, proje üreten, ilçenin ufkunu açan planların peşinde koşan ilçe başkanını çok ama çok az görürsünüz.


AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kazım Erten, siyasi bir partinin ilçe başkanı olarak orada oturuyor ama, onun ilçeye ve ilçe halkına siyasi tercihlerine bakmadan neler kazandırabileceğini düşünerek çalıştığını söylemek zorundayım.

25434484_1554866424594604_1938795693_o.jpg

Zorundayım diyorum çünkü;
 

Başkan Kazım Erten, İzmir Demokrasi Üniversitesi Kampüsü’nün Karabağlar ilçe sınırları içinde kalmasının ilçenin kültürel yapısını nasıl değiştireceğini, görüyor, biliyor,  düşünüyor, projelendiriyor, plan yapıyor ve son söz sahibi Başbakan Binali Yıldırım’dan söz alıp, üniversite kampüsünü Karabağlar halkına kazandırıyor.

Zorundayım diyorum çünkü;
 

Başkan Kazım Erten, çarpık kentleşme, eski binalar ve hala imar edilmemiş alanlarla dolu olan Karabağlar’da insanların yığın halinde yaşadığını, sosyal donatılardan yoksun kaldığını görüyor, biliyor, düşünüyor, projelendiriyor, plan yapıyor ve ilgili bakandan Kentsel Dönüşüm konusunda sözler alıyor, temeller attırıyor.


 

Zorundayım diyorum çünkü;


Başkan Kazım Erten, Poligon Askeri Atış Alanı’nın Karabağlar sınırları içinde ihtiyaç olan yeşil  alana dönüşmesi, yeterince çarpık kentleşmeye sahip ilçede, oyunun rengi ne olursa olsun, halkının nefes alabileceği bir yer olması gerektiğini düşünüyor, projelendiriyor, plan yapıyor ve söz sahibi bakandan Karabağlar halkı için söz alıp, yeşil alanı Karabağlar halkına kazandırıyor.


AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı olarak Kazım Erten’in düşündüğü, projelendirdiği, planladığı ve Ankara’ya son söz sahiplerinin ayağına kadar gidip Karabağlar ilçesi içinde yaşayan herkes için çalışmasını o ilçede yaşayan herkes adına takdir etmek ve bu takdiri kendisine bu yazıyla vermek zorundayım.


Sadece İzmir’de değil, Türkiye’nin bütün ilçelerindeki, bütün siyasi partilerin başkanları, AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı Kazım Erten gibi, siyaset içinde olmalı ama insanların siyasi tercihlerini düşünmeden, herkes için çalışmalı.
Siyasetin bu güzel örneğini görmemize ve yazmamıza sebep olduğun için de teşekkürler Başkan Erten.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.