1. YAZARLAR

  2. Remziye Taş

  3. İpek kirpik, kirpikleri döker mi?
Remziye Taş

Remziye Taş

Yazarın Tüm Yazıları >

İpek kirpik, kirpikleri döker mi?

A+A-

Medya Ege okuyucularıma merhaba!

İpek kirpik kullanmaya karar verildiğinde ilk akla gelen, İpek kirpik kirpiklerimi döker mi sorusu oluyor. Bu sorunun cevabını sizler için yazdım. 

İpek kirpik, kirpikleri daha dolgun gösterme işlemidir. 

Uygulamaya  başlamadan önce, kirpik yapısına uygun (uzunluk ve yoğunluk) seçilir. Kirpikler temizlenip premier ile yağdan arındırılır. Gözaltı pedi ile alt kirpikler kapatılır. Cımbız yardımı ile kirpikler tek tek ayrılıp, İpek kirpik kirpik dibini kapatmayacak şekilde itinayla yapıştırılır. Bu doğru uygulamadır. Doğru seçilen ipek kirpik ve doğru uygulama ile kirpikleriniz dökülmez. Kirpiklerimiz iki üç ay arasında dökülür ve tekrar yenisi çıkar. Takılan kirpiğin ömrü bitmiş ise ipek kirpikle birlikte düşer. 

Uygulamanın ilk 24 saati su ile kirpikler yıkanmıyor, gece yüz üstü yatılmıyor ve nazik bir şekilde fırça ile kirpikler taranıyor.

Doğru uygulamadan sonra ağırlık, batma hissetmezsiniz. Hatta ipek kirpik taktırdığınızı unutursunuz. Doğru uygulamaya rağmen gözde batma, yanma, kızarıklık şikayetleriniz varsa, yapıştırıcıya alerjiniz var demektir. Kirpikler tekrardan bir uzman yardımıyla çıkarılmalıdır.

İpek kirpik taktırdınız ve bütün kirpikleriniz dökülmeye başladıysa eğer en kısa süre içinde kirpikler bir uzmana başvurularak hijyenilik ortamda çıkarılmalıdır. 

 Böyle bir durumdaysanız ipek kirpik yanlış takılmış demektir. Kirpik yapınıza uygun olmayan yoğunluk takıldığından, kirpikleriniz ipek kirpiği taşıyamamış ve dökülmüş olabilir. Kirpik dipleri kapanmışsa ya da iyi bir temizlik yapılmamışsa göz enfeksiyonu geçirebilirsiniz. Böyle bir durumda kirpikler çıkarılıp doktora başvurulmalıdır. 

İpek kirpik doğru uygulama yapılıp yine enfeksiyon yaşıyorsanız, sürekli göze dokunmaylada sorunlar yaşanabilir.

İpek kirpik uygulamasından sonra rahatlıkla yüzünüzü yıkayanilirsiniz. Kurulama sırasında nizikçe kurulama yapmanız yeterli olacaktır.

Maskara kullanabilirsiniz. Yağsız göz makyaj temizleyici kullanarak temizlemelisiniz. Yağlı ürünler yapıştırıcının ömrünü kısaltacaktır ve böylelikle yağlı ürün kullandığınız sürece farkında olmadan kirpiklerinizin ömrünü kısaltmış olacaksınız. 

İpek kirpik taktırmaya karar verdiniğiniz zaman sertifikalı bir uzman tercih ediniz. Uzmanın uygulamalarını görünüz.
İyi ürünler kullandığına emin olunuz.

İpek kirpik uygulaması, doğru yapıldığı taktirde zamandan kazandıran zararsız bir işlemdir. Günün her saatinde bakımlı olmanızı sağlar. 

Sevgili okuyucular, ipek kirpik kirpikleri dökmez sadece belli bir zaman sonra takılan ilave ek kirpikler dökülür. 

Doğru uygulama ile daha bakımlı ve mutlusunuz. 

Yine merak edilenlerleri yeni köşe yazımda görüşmek dileğiyle sevgiyle kalın.

img_20180908_205521.jpgphotogrid_1536429065719.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar