İzmir Barosu Halk Oyunları Topluluğundan 13. Gösteri

İzmir Barosu Halk Oyunları Topluluğundan 13. Gösteri

İzmir Barosu Halk Oyunları Topluluğu 13. gösterisini EÜ Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi.

İzmir Barosu Halk Oyunları Topluluğu 13. gösterisini gerçekleştirdi. “Deli Dumrul” adlı gösteri 3 Haziran 2016 günü Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı. Çeşitli yörelerden birçok oyunun sergilendiği gösteri sonunda İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok değerli meslektaşlarım, hakim ve savcılarımız ve değerli konuklar sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Çok değerli meslektaşlarımız bizi Urfa’ya, Artvin’e, Trabzon’a, Rize’ye ve memleketin en güzel yerlerine götürdüler hep birlikte halk oyunlarımızı örflerimizi adetlerimizi bölge bölge yaşadık. İzmir Barosu sanata büyük önem veriyor. Bu akşam burada gördüğünüz meslektaşlarımız bir yıl boyunca bu gösteri için hazırlanıyorlar ve çok da başarılı bir gösteri yapıyorlar. Hepiniz ayakta alkışladınız. Yine birkaç gün önce burada ritim grubumuzun gösterisi vardı, ondan önce Türk halk müziği ve Türk sanat müziği korolarımızın konserleriyle sizlerle, meslektaşlarımızla, İzmirli halkımızla buluşuyoruz. İzmir Barosu’yla İzmir halkı bütünleşiyor. Bir yandan hukuk mücadelesi verirken, vatandaşın temel hak ve özgürlüklerini, hukukun üstünlüğünü, yargı bağımsızlığını, basın özgürlüğünü savunurken bir yandan da bu güzel aktiviteleri yapıyorlar. Meslektaşlarımla gerçekten gurur duyuyorum.

Halk 12521

Biliyorsunuz, İzmir Barosu hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, demokratik hak ve özgürlüklere tarihi boyunca sahip çıkmıştır ve sahip çıkmaya da devam edecektir. İzmir Barosu Türkiye’nin haklarına da sahip çıkmaya devam edecek. İki-üç gün önce Berlin’deydik. Orada yakamıza yapıştırılmak istenen soykırım yaftasına karşı her türlü mücadeleyi verdik. Ama Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararlarına rağmen Almanya Parlamentosu, bana göre, siyasi bir karar verdi. İzmir Barosu bu alınan karara karşı verilecek hukuk mücadelesinin de öncülüğünü yapacaktır. Bu ülkede birlik beraberlik içinde, Atatürk ilke ve devrimleri doğrultusunda, laik bir Türkiye için mücadele etmeye varım, hep birlikte varız, var olacağız. Baromuzun halk oyunlarının bu hale gelmesinde çok büyük emeği olan meslektaşımız Av. Yakup Gül’e ve emek veren meslektaşlarımıza teşekkür eder hepinizi saygıyla selamlarım”

 

Halk

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.