1. YAZARLAR

  2. Ali Eyce

  3. Karaburun’da İdare Hukuk dersi bitmiştir!
Ali Eyce

Ali Eyce

Yazarın Tüm Yazıları >

Karaburun’da İdare Hukuk dersi bitmiştir!

A+A-

Türkiye’nin gündemine oturan Karaburun Belediye Başkanı Sayın Avukat İlkay Girgin Erdoğan’ın Genel Müdürlük görevi ve maaşı macerası kısa sürdü.

Belediye Başkanı Avukat İlkay Girgin Erdoğan,  haber oldu, köşe yazısı oldu, sosyal medya gündemi oldu.

Ben de naçizane köşemde, Avukat Sayın İlkay Girgin Erdoğan’ı yazdım.

‘Dersimiz: İdare Hukuku’ diye.

İdare Hukuku: Ders 1

BELEDİYE ŞİRKET YÖNETİMLERİNİN GÖREVLENDİRİLMESİ VE DEĞİŞTİRİLMESİ

Gazi SERT

Hukukçu

4.1. Belediye Memurlarının Şirketlerde Görevlendirilmesi: Memurlar, belediye şirketlerinin yönetim kurullarında görevlendirilebilir. Ancak memurların, şirketlerde genel müdür, müdür veya diğer sıfatlar ile görevlendirilmeleri mümkün değildir.

İdare Hukuku: Ders 2 

Belediye başkanı, belediyenin uhdesinde bulunan şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı veya yönetim kuruyu üyeliği gibi temsili görevlerde bulunabilir ancak kendisini şirkete genel müdür, müdür olarak atayamaz.

Karaburun Belediye Başkanı Avukat Sayın İlkay Girgin Erdoğan, dün basın merkezlerine bir açıklama daha gönderdi. Kendisini Genel Müdür olarak atadığı koltuktan aldığı maaşı bağış yapacağını belirtti. Konunu sadece para olduğunu düşündüğünü sandığım açıklamanın ilerleyen bölümünde ise, meclisin ilk toplantısında Genel Müdürlük görevinden alınması konusunda karar alınması işlemini yapacağını belirtti.

Bir küçük ayrıntıyla, bunu hukuksal olarak zorunlu olduğu için değil, kamuoyunda oluşan baskı ve basında oluşan haberler üzerine yaptığını belirtti.

Yine bir küçük ayrıntıyla da Sayın İlkay Girgin Erdoğan, yönetim kurulu başkanlığı veya yönetim kurulu üyeliği ile Genel Müdürlük arasındaki bir fark olmadığını iddia ederek.

Varsın Karaburun Belediye Başkanı Sayın İlkay Girgin Erdoğan, aldığı Genel Müdürlük maaşını bağış yaptığını açıklasın,  varsın kamuoyunun yanlış bilgilendirmesinden dolayı iradesini kullanıp, Genel Müdürlük görevinden ayrılması konusunda meclis kararını aldıracağını belirte dursun.

Karaburun’da İdari Hukuk Dersi bitmiştir!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.