Mustafa Özman Adı, EİB'de Ölümsüzleşti

Mustafa Özman Adı, EİB'de Ölümsüzleşti

Özman’ın adı Ege İhracatçı Birlikleri’nde bir toplantı salonuna verildi.

Ege İhracatçı Birlikleri (EİB)’nin unutulmaz isimlerinden Geçmiş Dönem Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Özman ’ın adı EİB’de ölümsüzleşti. 7 Nisan 2016 tarihinde vefat eden Özman’ın adı Ege İhracatçı Birlikleri’nde bir toplantı salonuna verildi.

Tekstil sektörünün en güçlü olduğu yıllarda İzmir’in en büyük tekstil fabrikalarından İzmir Pamuk Mensucat A.Ş.’de 35 yıl üst düzey yöneticilik yapan Mustafa Özman, Ege İhracatçı Birlikleri’nde 1989-1995 yılları arasında Başkanlar Kurulu Başkanlığı ve Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunmuştu.

Mustafa Özman Toplantı Salonu’nun açılışı için Ege İhracatçı Birlikleri’nde tören düzenlendi. Törende konuşan Mustafa Özman’ın kızı Gözde Ergüllü, babasının Ege İhracatçı Birlikleri’ni çok sevdiğini, EİB’den gelen davetlere koşa koşa gittiğini, EİB’nin babasının adını ölümsüzleştirerek kendisini ve ailesini çok gururlandırdığını belirtti.

Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sabri Ünlütürk ise, Mustafa Özman’ın hizmet verdiği kurumda isminin yaşamasını istediklerini, Özman’ın EİB’de verdiği hizmetlerle bunu hak ettiğini ifade etti.

MUSTAFA OZMAN5

Mustafa Özman kimdir?

27 Temmuz 1940 tarihinde Ayvalık’ta dünyaya gelen Mustafa Özman, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Akademisi’nden mezun oldu. İzmir Pamuk Mensucat A.Ş.’de 35 yıl üst düzey yöneticilik yapan Mustafa Özman, 1989- 1995 yılları arasında Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanlığı, Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü.

1984 – 1999 yılları arasında EBSO Meclis Üyeliği, 1987 – 1993 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyeliği,

1989 – 1992 yılları arasında ise EBSO Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. Özman, 1992 – 1994 yılları arasında ise TOBB Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Özman, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanlığı görevinde de bulundu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.