1. YAZARLAR

  2. Ali Eyce

  3. OLMAYAN KIZILAY’IN OLAN TARTIŞMASI!
Ali Eyce

Ali Eyce

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

OLMAYAN KIZILAY’IN OLAN TARTIŞMASI!

A+A-

Gazeteci olup, Karabağlar ‘da yaşayınca doğal olarak yaşadığınız yerde olanlarla ilgili de çok şey duyar ve görür oluyorsunuz.

Laf bu, kabına sığmıyor.

Fotoğraf bu, gözüne takılıyor.

Karabağlar’ın birçok tartışma konusu varken bir de içine Kızılay’ın girmesi hayli ilginç oldu.

Üstelik daha kurulmayan Kızılay tartışma konusu.

AK Parti eski Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Bünyamin Demir bu tartışmayı, sosyal medya hesabından gizli, kapaklı, fotoğrafları sansürlü şekilde yapsa da, Karabağlar bu tartışmayı açık açık konuşur oldu.

Tartışma konusu nedir derseniz şöyle:

Kızılay, Türkiye’nin bilmem kaç ilinden daha fazla nüfusuna sahip ilçesi olan Karabağlar ‘da bir şube başkanlığı açma niyetinde, daha doğrusu düşüncesinde.

Bu durumu bilen 4 hayırsever gurup da, Kızılay’ın Karabağlar Şube Başkanlığı’nı alabilmek için Kızılay Genel Merkezi’ne başvuruyor.

uieauieauiea.jpg

İşte tartışma da tam bu başvurulanlardan birisi üzerinden çıkıyor.

AK Parti eski Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bünyamin Demir, sosyal medya hesabından yayınladığı iddiasına göre, Kızılay Karabağlar Şube Başkanlığı için başvuranlardan birisi, (ismini bildiği halde yazmayan iddia sahibinden dolayı ben de doğal olarak isim yazmıyorum ) Buca Belediye Başkanının danışmanıymış. 

Daha doğrusu kendisini ortalıkta öyle tanıtıyormuş. 

Çünkü Buca Belediyesi’ne sorduk, ‘Başkanın ne resmi, ne de gayri resmi olarak bu isimde bir danışmanı yok’ cevabını aldık.

Yine aynı iddia sahibi der ki, kendisi Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği yaptığı için eminimin herkesten daha iyi bilir, bu başvuran kişi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin siyasetin tartışma konusu olan rengârenk sütunlarını da boyayan, boyatan kişiymiş.

Yine aynı iddia sahibi der ki, bu kişi Karabağlar ‘da hiç yaşamamış, bütün sosyal faaliyetlerini, etkinliğini de Buca’da yapmış.

Bu kadar iddia sosyal medyada dolaşırken, hem siyaseten, hem sosyal etki bakımından bu kişinin Karabağlar Kızılay Şube Başkanı olarak atanmasının, Kızılay’ı Karabağlar ‘da daha çok tartışma konusu haline getireceği bugünden belli,

Öznesi gizlenen iddia, iddia sahibine ait.

İddianın değerlendirmesi ise Kızılay Genel Merkezi’ne.

Bildiğim tek şey var, kurulmadan tartışma konusu olan Kızılay’ın bu tartışma öznesi üzerine inatla kurulması, Karabağlar ’da Kızılay’ı daha çok tartışılır duruma getirir.

Kızılay Genel Merkezi de, Karabağlar ‘da olmadan tartışılan konu haline gelen Kızılay’ı olduktan sonra da tartışma konusu haline getirir mi, onu da zamanla göreceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.