1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Örgüt arkasında, vatandaş önünde!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Örgüt arkasında, vatandaş önünde!

A+A-

Siyasetçi için zor dönem başladı.

Mart ayına girdi ve sonunda seçim var.

Adayların her biri kendi illerinde ve ilçelerinde seçmenle orada, burada bir araya gelmeye çalışıyor, çalışmalarını yapıyor.

Vatandaşla bir araya gelmemenin en büyük kaynağı ise partilerin örgütleridir. Örgüt içinde insanlar, kendi önlerine konulan adayı benimser ve arkasında durursa, adayın vatandaşla bir araya gelmesinin yolu da sonuna kadar açılmış olur.

O yüzden adayın arkasında örgüt, teşkilat varsa, sırtı yere gelmez, işi bitmez, zamanı yetmez derler siyaset uzmanları.

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Çiğli Belediye Başkanlığı’na aday olarak gösterine eski CHP Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü de, arkasında örgüt desteğini en çok hissedenlerden birisi.

b1ed6a9c-2e2e-4070-9d28-c5aba15c684e.jpg

Seçim çalışmalarına seçim ofisleri açarak, kararlı, kararsız seçmenlerle bir araya gelerek hızlı bir giriş yaptı.

Örgüte sırtını dayayan Gümrükçü, ilçe başkanlığı yaptığı dönemde çok iyi ilişkiler kurduğu örgütün gösterdiği istikamette ve edindiği Çiğli tecrübesiyle de,  Çiğlililerle buluşmakta hiç de zorlanmıyor.

28fae161-6c01-4613-b423-f2d9a6bdecbb.jpg

Hatta bazen ona, seçim çalışmaları için gün bile yetmiyor.

Gümrükçü’yü aday olduktan sonra en çok zorlayan şey, zaman ve mekan darlığı oldu diyebilirim.

Medya Ege’de Siyaset Gündemi programımıza konuk olduğunda, yayına girmeden önce,  daha aday adayı iken siyaseti ve Çiğli’yi konuştuğumuz Utku Gümrükçü,  aday olup olmayacağından daha çok Çiğli için neler yapacağını anlattı.

Henüz partisi, o kadar aday adayının içinde adaylığını açıklamadığı zamanlarda sanki adaymış gibi ne gibi çalışmalar yapmayı düşündüğünü, yapması gerektiğini söyledi.

4e24ba81-ce18-488c-886a-c2324aa04097.jpg

Siyaset nezaketinden, parti disiplininden uzaklaşmadan. Partisinden belediye başkanı olan mevcut başkanın da emeklerine saygı duyarak.

Ona göre, her yiğidin bir yoğurt yiyişi olduğu gibi Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü’nün de Çiğli için,  Çiğililer için çok farklı bir görüşü,  düşüncesi, gelişmesi ve değişimi vardı.

Sokaklarını ilçe başkanıyla dolaşan, örgütü dinleyen, vatandaşlara ulaşan Gümrükçü, Çiğli’de yapılması gereken değişim ve gelişimi, bir projeden çok, bir inceleme ve araştırma sonuçları olarak elinde tutuyordu.

Bu kadar özgüvene sahip, bu kadar ilçe sakinlerinin ne istediğini bilen, bu kadar ne yapması gerektiğini de söyleyen bilen CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü,  sadece neler yapacağını değil,  neleri kimlerle ve nasıl yapacağını bile planlamış.

Yani o seçime girerken,  seçimden çıkacak sonucu şimdiden kabul etmiş ve Çiğli’ye daha fazla vakit kaybettirmeden, Çiğli kimliğinin oluşturma gayreti içine girmiş.

6d49f8cc-54f6-4d54-8ee1-a2f0b6830088.jpg

Siyasetin değil mevsimlerin döngüsü içinde Martın sonu bahar olduğu kesin de.

Gümrükçü’nün Çiğli Belediye Başkanı olduğu kesin mi?

Onu da 31 Mart akşamı hep birlikte göreceğiz!

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.