1. YAZARLAR

  2. Ali Eyce

  3. Karabağlar ’da Doğan Projeler!
Ali Eyce

Ali Eyce

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Karabağlar ’da Doğan Projeler!

A+A-

Mart seçimleri meyvelerini vermeye başladı. Adaylar, düşündüler, taşındılar, eksiklikleri gördüler, vatandaşları dinlediler, ne istendiğini öğrendiler ve projelerini buna göre şekillendirdiler.

Çünkü onlarda gayet iyi biliyorlar ki, oy dediğiniz şey, eski seçimlerde olduğu gibi sandığa atılan bir kâğıt parçası değil.

Dünya değişti, teknoloji değişti.

Artık seçmen kırk yılın başı bir miting alanında görmüyor seçeceği adayı. Her gün, her saat, her dakika takip ediyor.

Sosyal medya kanallarından, sosyalleşen teknolojiden.

Hele bir de ilk defa 18 yaşına girmiş, okumuş ve bilinçli seçmenin elindeki oy var ki, onu zaten ne halde olduğun sormaya dahi gerek yok.

Gençlerin ne istediğini bilmeyen, gençlerin geleceğini düşünerek hareket etmeyen belediye başkanı adayları, o bilinçli gençlerden oy almaları mümkün değil.

Gençlerin en büyük istediği doğal olarak geleceğe güvenle bakabilmek. Hem ekonomik, hem sosyal, hem kültürel, hem de hayatı yaşanır bulmak istiyorlar.

53648519_975005839360931_6005839871657115648_n.jpg

Gelişen teknolojiyi yakalayabilen, oy kullanma çağına gelen gençleri dinleyebilen aday, başkanlık yarışında bir adım önde olacaklardır.

Önceki gün AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan’ın proje tanıtım toplantısı vardı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, İl Başkanı Aydın Şengül, AK Parti ve MHP Milletvekilleri salonda yerlerini almışlardı.

Salon tıklım tıklım doluydu. Beklediğim gibi çoğunluğu da yine gençler ve kadınlardı.

Karabağlar Belediye Başkanı Bilal Doğan’da, Karabağlar’da kadınların ve gençlerin varlığını, orada çokluğunu önceden tahmin edecek kadar ileri görüşlü bir siyasetçi olarak, projelerinin çoğunluğunu kadınları ve gençleri daha iyi yaşamaları, daha rahat yaşamaları, daha etkin ve etkili yaşamalarına ayırmıştı.

Doğan, Karabağlar’ı yeşile boğan projeleri, Karabağlar’da ekonomik olarak çığır açan projeleri, Karabağlar’ı üniversite ilçesi yapan planları, Karabağlar’da her yaştan, herkese yönelik sosyal ve kültürel alanları tek tek anlattı.

Onun anlattıklarını üstüne AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Aday Nihat Zeybekci’de, Karabağlar için söylediği, her 50 bin kişiye bir kapalı salon, bir yüzme havuzu,  Karabağlar’da insanların ailesiyle gezip dolaşacağı, piknik yapıp, oyun oynayacağı alanları anlatması ise salonu dolduran ve onun anlattıklarını hasretle bekleyen Karabağlılar tarafından ayakta alkışlandı.

Karabağlar’ın geçmişini bilirim. Çünkü yaklaşık 40 yıldır bu ilçede oturuyorum. Kötü kaderinden bir türlü kurtulamadığını yaşayarak bilen bir gazeteciyim.

AK Parti Karabağlar Belediye Başkan Adayı Bilal Doğan, projelerinin onda birini yapsın ki hepsini yapacağına dair güvenceyi de verdi, Karabağlar’da yaşamak Karabağlılar için kötü kader değil, bir ayrıcalık olacaktır.

Karabağlar’da yaşayanlar, ilçe olduktan sonra 10 yıldır ilçelerinde bir şeyin değişmediğini aksine aynı yerinde duran ilçenin gittikçe betonlaşan, sıkışan ve sıkıcı hale gelen bir ilçe olduğunu çok iyi biliyor.

Seçmen olarak ne istediğini de çok iyi biliyor.

İstediğini sandıktan çıkarır mı?

Onu ben de bilmiyorum?
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.