1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. Sosyal Medya Kullanımı
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Sosyal Medya Kullanımı

A+A-

Akıllı telefonların varlığı söz konusu olduktan sonra ki süreç, insan hayatını oldukça derinden etkilemektedir. Hayatın akışının hemen hemen her alanında mevcut olan internet kullanımı, akıllı telefonlar vasıtası ile çok daha kolay ve kullanışlı hale gelmiştir.

 Tablet ve bilgisayarlarda da mevcut olan internet kullanımı, birçok alana dahil edilmektedir. Özellikle iş hayatında, okul hayatında, alışveriş yaparken kullanılan sosyal medya ağları, web site ve diğer tüm bilişim ağları daha fazla insana ve bilgiye ulaşmada kolaylık sağlamaktadır.

 Sosyal Medya Kullanım Kolaylığı

 Yediden yetmişe, küçük büyük, yaşlı genç fark etmeksizin çoğu insanın sosyal medya platformu üzerinde hesabı olduğu açıkça ortadadır.

 Artık insan etkileşimleri telefonlar üzerinden yoğunlaşmaktadır. Dünyanın bir ucundaki kişi ile akıllı telefonlar, internet ve sosyal medya vasıtası ile hemen iletişime geçilebilmektedir.

 Hal böyle olunca dünyanın küçülmesi ve insanların aradıkları kişilere kolayca ulaşmaları sağlanmış olmaktadır. Ayrıca kurumsal olarak açılan instagram hesaplarından da ticaret yapılıp para kazanılabilmektedir. Sosyal medya fenomenliği günümüz mesleği olarak ön plana çıkmaktadır.

 Bu durum facebook üzerinden açılan hesaplar için de geçerlidir. Hem alışveriş yapmak hem de ürün satmak amacı ile sosyal medyaya başvurulabilmektedir.

 Ayrıca twitter üzerinden açılan hesap ile de, yazılacak tek bir cümle ile milyonlarca kişiye ulaşılabilmektedir.

 Kısaca akıllı telefonların ve de internetin varlığı, etkileşimin yoğunlaşmasına, insanların aradıkları herhangi bir şeye çok daha kolay ulaşabilmelerine sebep olmaktadır. Doğru kullanıldığı takdir de insan hayatına birçok olumlu katkısı olduğu göz ardı edilemeyecek bir gerçektir.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar