1. YAZARLAR

  2. Arif Çayan

  3. Bayrak astı, afişleme yaptı, şimdi sıra başkanlıkta!
Arif Çayan

Arif Çayan

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Bayrak astı, afişleme yaptı, şimdi sıra başkanlıkta!

A+A-

Yerel seçimler o kadar renkli geçiyor ki, seyretmeye, dinlemeye, izlemeye, yazmaya doyamıyoruz. Biz gazeteciler için her seçim, bol kaynak, bol haber, bol iletişim demektir.

Bol yazmak derken, her şeyi değil tabi ki. Siyasette var olanlar kadar, var olmayan bir çok şeyin de konuşulduğu oluyor. Vatandaşın deyimiyle siyasette dedikodu kazanı da kaynadıkça kaynıyor.

Bizim için işte en zor anlar, bu kaynayan kazandan doğruları bulup, çıkarıp, yazmak. Yalan olanları, ı dedikodu olanları ayıklayıp, bilgisayarımızın çöp kutusuna atmak oluyor.

whatsapp-image-2019-03-03-at-00..jpg

Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçime günler kala ortaya çıkan Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç’ı yazmak için biraz değil çok bekledim, düşündüm.

Son anda çıkan bir adayla ilgili ne yazılabilirdi ki ?

Ancak araştırma içine girince son anda çıkan bir aday olmadığını, CHP’nin içinde 23 yıldır var olan bir CHP’li olduğunu gördüm. Onun gibi CHP’nin içinde yıllardır örgütlü yapıda siyasi mücadele veren ve siyaset yapan insanlar var.

Bunlar örgütün görev adamı oldukları için, sahnenin önünde pek olmadıkları için biz gazetecilerin de onların varlıklarını bilmemiz zor oluyor.

whatsapp-image-2019-03-03-at-00.1.jpg

CHP Buca Belediye Başkan Aday Avukat Erhan Kılıç, CHP PM tarafından başkan adayı olarak ilan edildiği günün ertesi günü önce yıllardır içinde olduğu örgütüyle kucaklaştı.

Sonra tıpkı gençlik yıllarında, bayrak asmak, afiş asmak gibi aldığı görevin hakkını yerine getirmek için, Bucalılarla her yerde bir araya gelmeye başladı.

Kılıç dedi ki, “ 23 yıldır Buca’da yaşıyorum. 23 yıldır da partide emektarım. Bayrakta astım, afişlemede yaptım, gençlik kollarında çalıştım. Hiç yorulmadan bütün emeğimizi sunduk.”

Kılıç dedi ki, “ 20 yıl önce sokaklarda bayrak astıysak, afişleme yaptıysa, o görevleri reddetmediysek bu görevi de reddetmemiz mümkün değildir. Bu yüzden görevimi lâyıkıyla yerine getirmek ve CHP bayrağını Buca’da dalgalandırmaya devam ettirmek bizim en önemli görevimizdir. Bu görevden kaçmamız mümkün değildir.”

Bu iki cümlesiyle CHP’nin Buca Belediye Başkan Adayı olduğunu net şekilde anlattığını düşünüyorum. CHP’nin örgüt yapısına verdiği önemi, orada çalışma yapanlara verdiği değeri eski, yeni bütün siyasetçiler bilir.

whatsapp-image-2019-03-03-at-00.14.jpg

Kılıç’ı tercih edilmesini tabi ki, tek sebebi çok gençlikten gelen CHP’li olması değil. O yaşadığı ve belediye başkanı olmak için aday olduğu Buca’nın sokaklarını, mahallelerin biliyor. Buca’nın sorunlarını çok iyi biliyor.

Hatta diyor ki CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, “Buca’ya pansuman yapmak için değil, sorunlarına neşter vurmak için çalışacağız.”

Pansumanın ne olduğunu, neşterin ne olduğun sadece doktorlar bilmez. Yarası olan, ağrısı olan, sorunu olan her insan bilir.

whatsapp-image-2019-03-03-at-0.jpg

CHP Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, Buca için sorunsuz bir ilçe demiyor, sorunları yok demiyor, var diyor ve çözüm için de ne yapılması gerektiğini biliyorum diyor.

Bilmek yapmanın yarısıdır.

Diğer yarısı da 31 Mart’ta Buca’da sandıktan çıkan sonuçta.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.