1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bornova’da “Ortak Akıl” buluşmaları sürüyor
Bornova’da “Ortak Akıl” buluşmaları sürüyor

Bornova’da “Ortak Akıl” buluşmaları sürüyor

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın ilçede yaşayanların isteklerini ve önerileri dinlediği ortak akıl toplantıları devam ediyor.

A+A-

Bu kapsamda dernekler, meslek odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile biraraya gelen Başkan Atila, son olarak ilçedeki apartman ve sitelerin temsilcileri ile buluştu. Evka 4’te bulunan Şahin Tepesi Restaurant’ta gerçekleşen organizasyonda vatandaşların sorularını da cevapladı. 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, yönetim anlayışının ilk sırasına koyduğu ortak akıl ilkesi çerçevesinde gerçekleştirdiği toplantıları aralıksız sürdürüyor. Düzenlenen etkinliklerde ilçede faaliyet gösteren dernek, meslek odaları ve STK’larla biraraya gelen Başkan Atila bu kez ilçedeki apartman ve sitelerin temsilcileri ile buluştu.  

brn_1111.jpg

Mahallelerin yaşadıkları sorunları, vatandaşların yerel yönetimlerden beklentilerinin ve önerilerinin dinlendiği toplantı Evka 4 Mahallesi’nde bulunan Şahin Tepesi Restoran’da yapıldı. Katılımın yoğun olduğu kahvaltı organizasyonunda tek tek söz alarak isteklerini bildiren vatandaşlar, mahalleleri hakkında da sorularını Başkan Olgun Atila’ya sordu. 

Ortak Akıl kapsamında gerçekleştirilen toplantılar ile ilçede bulunan meslek kuruluşları, banka müdürleri, cami ve müftülük görevlileri, esnaflarla biraraya geldiklerini ifade eden Başkan Atila, “4,5 yıl boyunca gerçekleştirdiğimiz bu toplantıların faydalı olduğunu gördük. Çünkü bu kenti tek kişinin bakış açısıyla yönetmenin doğru olmadığını düşünüyoruz. Kent ancak ortak akılla, hep beraber sahip çıkarak yönetilir eksikler belirlenirse hem yeni projeler ortaya çıkar, hem de gelişmesine doğru bir şekilde katkı sağlamış oluruz. Bu yüzden de bizim için en önemli noktalardan biri kentimizi birlikte yönetmek” dedi. 

brn_1118.jpg

“Sizlerin önerileri ile kentimize sahip çıkıyoruz” 

Bornova Bizim Evimiz sloganını hatırlatan Atila, “Sizlerde ilçemizde bulunan apartmanların sakinleri ve temsilcilerisiniz. Sizlerinde hizmet ettiğiniz komşularınız var. Biz burada neyi nasıl yaptığımızı sizlere anlatarak ve nasıl daha iyi yapabileceğimizi de sizlerden dinleyerek çalışmalarımıza devam etmek istiyoruz. Sizlerin önerilerini de bu toplantıda tartışarak, kentimize sahip çıkacağımıza inanıyoruz” diye konuştu. Belediyelerin yapmakla yükümlü olduğu işler olduğunu da söyleyen Atila, “Bunlar dışında ama bunlar kadar önemli olan insana, sosyal projelere, engelli kardeşlerimize, eğitime ve kadınlarımıza destek sağlamak bu sayede de kentimizi daha ileriye götürmek için belirlediğimiz hedeflerimiz var” dedi. 

 “Yaşanabilir kentler arasında en üst sıradayız”

Başkan Atila, “Son 4,5 yılda Türkiye’deki belediyeler arasında 5 kategoride 4. Sırada yer aldık. Ancak 1 ay önce açıklanan son raporda yaşanabilir kentler noktasında 5. Sıraya yani en üst sıraya çıkmış durumdayız. Şimdi bunu bir adım daha öteye götürmemiz gerekiyor. Çünkü sizler en iyisine layıksınız. Bizlerin hayalleri ve projelerimiz sonsuz. Fakat sınırlı bütçeyle elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar belediyenizde tüm müdürlüklerimizde tasarruf ettik. Ve etmeye de devam ediyoruz” dedi. 

Başkan Olgun Atila, Bornova Belediyesi’nin yaptığı çalışmalara da değinerek, BELGEM, Dost Market ve Dost Kart gibi projeleri de anlattı.  
 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.