1. YAZARLAR

  2. Ömer Oktay Bal

  3. Instagram Hikayeleri için 24 Saat Sınırı Uzatılıyor!
Ömer Oktay Bal

Ömer Oktay Bal

Köşe Yazarı
Yazarın Tüm Yazıları >

Instagram Hikayeleri için 24 Saat Sınırı Uzatılıyor!

A+A-

Sosyal medya paylaşım platformları içinde rekabet içinde olduğu uygulamalara kıyasla çok daha geç piyasaya çıkmış olmasına rağmen Instagram yapısal özellikleri itibarıyla kısa sürede hızla ilerlemeyi başardı. Görsellere dayalı paylaşım olanağı sunması, sade teması ile kullanıcıların rahatlıkla kullanabildiği bu uygulama hızı ile de kullanıcıların paylaşım yapmak istediğinde tercih ettiği ilk platformlardan biri oluyor. Bir süre önce uygulamaya getirilmiş olan instagram hikayeler de en az uygulamanın kendisi kadar Instagram platformunun ilgi görmesini sağlayan özelliklerden biri olmuştu. Kullanıcıların son 24 saat içerisinde çektiği fotoğrafları paylaşabildiği hikayeler bölümünde saat sınırı ile ilgili düzenleme yapılarak bu süre uzatıldı.

Yeni Süre Sınırı Ne Olacak?

Henüz test aşamasında olan özellikle ilgili olarak yapılan açıklamalarda 24 saatlik süre sınırının kaldırılmasına rağmen kullanıcıların bu süre sınırı içinde kalan fotoğrafları ayrı bir şekilde görüp göremeyeceklerine dair herhangi bir kesin bilgiye de ulaşılmadı. Yakın bir zaman içerisinde uygulamaya yeni güncellemeyle birlikte gelmesi beklenen özellikte 24 saatlik sürenin bir hafta olarak değiştirilmesi bekleniyor. Artık kullanıcılar son bir hafta içerisinde çekmiş oldukları fotoğrafların ve videoların tamamını instagram stories üzerinden paylaşma fırsatına sahip olacak. Kullanıcıların fotoğraf ve video paylaşım bölümüne gelmelerinin ardından bu noktada karşılarına bir haftalık ve son 24 saatlik olmak üzere iki ayrı bölümün çıkabileceği de konuşulanlar arasında. Her iki durumda da kullanıcılar paylaşmak istedikleri fotoğrafları rahatlıkla bulabileceklerdir.

Instagram’da Kullanıcılar Nelerin Değişmesini Bekliyor!

Instagram’da uygulamaya gelmesi beklenen süre sınırının uzatılması uzun süredir kullanıcılar tarafından dile getirilen bir durum oluyordu. Kimi kullanıcılar bir haftalık süreyi uzun bulurken 24 saatlik süreyi çok kısa bulan pek çok kullanıcının istediğini elde etmesi de bu şekilde mümkün olabilecek. İnternet sitesinde oldukça sınırlı bir kullanım alanı sunan instagram 24 saat özelliğini değiştirirken kullanıcıların farklı isteklerine de cevap vermek istiyor. Yakın bir zaman önce internet sitesi üzerinden hikayelerin görüntülenmesine olanak sağlayan Instagram’da kullanıcılar sıradaki yenilik olarak fotoğraf kalitelerinin artması için daha yüksek boyutlu fotoğrafların atılabilir olmasını istiyor.

 
Önceki ve Sonraki Yazılar