1. YAZARLAR

  2. Meral Uyar

  3. İZMİR’İN B.A.M. TELİNE DOKUNUYORUZ!
Meral Uyar

Meral Uyar

Yazarın Tüm Yazıları >

İZMİR’İN B.A.M. TELİNE DOKUNUYORUZ!

A+A-

 

Sözlük anlamı “Sağlamlaştırma, Güçlendirme” olan TAHKİMİN hukuki terim anlamı ise “Uyuşmazlıklarda mahkeme yerine hakeme başvurmak”tır.

Ticari uyuşmazlıkların mahkeme yerine hakemlerce çözümlendiği bir merkez olarak İzmir Tahkim Derneği’nin birincil amacı İzmir’den yola çıkıp tüm Ege Bölgesi’ne ve tüm Türkiye’ye Tahkimi Anlatmak, Tanıtmak ve Uygulatmaktır.

İzta Tahkimi anlatmaya, tanıtmaya Odalar arasında İzmir’in B.A.M. teli olarak adlandırılan Bergama, Aliağa, Menemen’den başladı.

Ülkemizin içinde bulunduğu dönemde; Derneğimizin her ulaştığı oda, merkez, topluluk tarafından üst düzey ilgiyle karşılanması; doğru yolda olduğumuzu, İş insanlarının Tahkime olan ihtiyacını ve gerekliliğini göstermekte;

Menemen Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. İzzet Süsoy bey; Tahkim’i uygulayacak; hızını, ekonomikliğini, konforunu yaşayacak olan ilgili ve vizyon sahibi iş insanları ile bir araya gelmemizi sağlayarak Tahkime olan destek ve katkısını sağlamış ve halen sağlamaktadır.

Aliağa Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ömer Ertürk bey; İlçelerindeki ilgili İş insanlarının Tahkimi dinlemeleri için IMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi ile ortaklaşa bir “Ticari Uyuşmazlıkların Çözümünde Tahkim Semineri” talep edilmiş ve derneğimizle birlikte organize ettikleri semineri 29 Kasım 2018 tarihinde Aliağa Ticaret Odası’nda gerçekleştirmişlerdir. Tahkim iki oda aracılığı ile ilgili uygulayıcılara anlatılmıştır.

Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adem Şimşek bey’i ziyaretimizle ise Sayın Başkan ve Yönetimi Derneğimize kapılarını sonuna kadar açmış, meclis toplantılarına davet ederek üyelerine Tahkimin anlatılması, tanıtılması için köprü olmuşlardır.

Şimdi sırada Bergama var!

07.12.2018 tarihi itibari ile Bergama Ticaret Odası’ndan başlıyoruz Tahkimi anlatmaya ve tanıtmaya;

Biz dernek olarak İzmir’in B.A.M. telinden yola çıktığımız için ve vizyonlu başkanlar aracılığı ile ilgili uygulayıcı iş insanlarına ulaştığımız için mutluyuz.

Sizlerde bölgenizdeki Ticaret Odası ya da Belediye aracılığı ile Tahkimi dinlemeyi anlamayı ve uygulamayı talep edebilirsiniz. Bunun için bize ulaşmanız yeterli.

Bizler Tahkim gönüllüleri olarak; ilgili kişilere ulaşmak için her ili, her ilçeyi tek tek dolaşarak Derneğimizin amacını yerine getirmeye devam edeceğiz.

Neden İZTA ?

Tahkim kararınız için İZTA’yı seçmek, yargılamalarınızın başarısını güvence altına almaya yardımcı olacaktır. İZTA’da çalışan profesyoneller, tahkim konusunda tutkulu ve alanlarında uzmanlığa sahiptirler. Dahası İZTA; büyük, modern bir sermayenin sunabileceği tüm lojistik avantajlara sahiptir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.